Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Rodzaj nawilżacza
Cena
  • od
    do

Oczyszczacze powietrza Venta

Niemiecka marka Venta zasłynęła z produkcji airwasherów: urządzeń łączących nawilżacz i oczyszczacz do usuwania alergenów. Producent wykorzystał jednak swoje 40-letnie doświadczenie, by stworzyć również rozwiązanie bezkonkurencyjnie zwalczające smog i wirusy. W ofercie pojawiły się oczyszczacze powietrza Venta Professional wyposażone w filtry HEPA H14. Cechuje je blisko 100% skuteczność w usuwaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń. Urządzenia są wyposażone w precyzyjne czujniki jakości powietrza, by reagować już przy najmniejszych zmianach. W trybie automatycznym przechodzą na wyższą prędkość w momencie, gdy stężenie pyłów PM2.5 przekracza 13 µg/m³. Model z funkcją nawilżania posiada również lampę UV-C, która sterylizuje wodę i zbiornik. Użytkownicy mogą więc cieszyć się nieskazitelnie czystym powietrzem w biurze lub domu.

Oczyszczacze Venta

Venta AP100 Hybrid oczyszczacz powietrza Venta AP100 Hybrid oczyszczacz powietrza
Producent: Venta
Cena:

4 299,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Filtr HEPA H14 - najwyższa skuteczność oczyszczania powietrza

Oczyszczacze powietrza Venta oferują najwyższą jakość filtracji. Urządzenia są wyposażone w filtr HEPA H14, który cechuje skuteczność na poziomie 99,995% w usuwaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń. Oczyszczają powietrze w pomieszczeniu z mikroskopijnych drobinek wielkości zaledwie 0,2 mikrometra.  Zatrzymują m.in. pyły PM1.0, PM2.5 czy PM10 (części składowe smogu), wirusy, alergeny, kurz, pleśń i inne mikroorganizmy rozwijające się w przestrzeniach zamkniętych.

Urządzenia firmy Venta są wyposażone także w filtr wstępny, który odpowiada za zatrzymywanie większych zanieczyszczeń z powietrza - kurzu, włosów, sierści zwierząt etc. Dzięki niemu nie przedostają się do warstwy HEPA H14, a więc możemy cieszyć się jej dłuższą żywotnością. Użytkownicy mogą doposażyć oczyszczacze Venta także w filtr węglowy, który neutralizuje lotne związki organiczne (VOC), niebezpieczne gazy czy nieprzyjemne zapachy powstające w gospodarstwie domowym.

Który oczyszczacz powietrza wybrać?

Oferta oczyszczaczy Venta jest wąska: w jej skład wchodzą oczyszczacz powietrza oraz oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Venta AP902 Professional

Venta AP902 Professional to oczyszczacz powietrza, który cechuje przepływ powietrza do 285,6 m³/h. Urządzenie można stosować na przestrzeni nawet 75 m². Jest wyposażone w 2 filtry wstępne oraz 2 filtry HEPA H14, które zapewniają skuteczność na poziomie nawet 99,995% w wychwytywaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń. Efektywność w zwalczaniu alergenów potwierdza przyznany certyfikat ECARF. Oczyszczacz jest wyposażony w zaawansowane czujniki jakości powietrza PM2.5, wilgotności i temperatury. Dzięki nim możliwe jest zapoznanie się z parametrami powietrza prezentowanymi na wyświetlaczu. Czujniki sprawiają również, że Venta Professional AP902 może pracować w trybie automatycznym. Co istotne, urządzenie przyspiesza już przy najmniejszym zanieczyszczeniu - reaguje od stężenia pyłów PM2.5 na poziomie 13 µg/m³. Oczyszczacz jest szczególnie polecany do przestrzeni, w których niezbędna jest cisza, jak np. biuro czy sypialnia. Głośność zaczyna się bowiem od zaledwie 19 dB(A). Niemiecki producent utrzymał również imponująco niski jak na tę wydajność pobór energii w zakresie 7-33 W. Co istotne, oczyszczaczem można sterować za pomocą aplikacji Venta Home.

Venta AH902 Professional

Venta AH902 Professional to oczyszczacz i nawilżacz powietrza, który cechuje przepływ powietrza do 164,5 m³/h oraz wydajność nawilżania do 525 ml/h. Urządzenie może pracować na przestrzeni do 45 m² (dla oczyszczania) i do 70 m² (dla nawilżania). Jest wyposażone w filtr wstępny, wysokiej jakości filtr HEPA H14 oraz opatentowane dyski VentWave™ 3D. W dużym, aż 12-litrowym zbiorniku na wodę, zastosowano dodatkowo dysk higieniczny oraz lampę UV-C, które odpowiadają za usuwanie drobnoustrojów. Mamy więc pewność, że rozprowadza czyste i zdrowe powietrze. Oczyszczacz z nawilżaczem jest wyposażony w czujniki PM2.5, wilgotności oraz temperatury. Zarówno oczyszczanie, jak i podnoszenie wilgotności powietrza w domu odbywać się więc może automatycznie. Użytkownik ma stały dostęp do parametrów powietrza prezentowanych na wyświetlaczu. Venta AH902 Professional cechuje także bardzo niska głośność - już od 17 dB(A). Jak wszystkie urządzenia z oferty niemieckiego producenta, zapewnia niski pobór energii (7-32 W).

Airwasher Venta: nawilżacz i oczyszczacz powietrza

Producent zasłynął przede wszystkim z produkcji wyjątkowego airwashera, który nawilżając powietrze, równocześnie usuwa z niego największe zanieczyszczenia: pyłki i kurz. Jest pozbawiony standardowych systemów filtracyjnych (mat czy filtrów). Do nawilżania i oczyszczania wykorzystuje opatentowaną technologię - dyski VentWave™ 3D. Ich budowa jest inspirowana wnętrzem liści - dzięki setkom otworów zapewnia bardzo wydajne nawilżanie ewaporacyjne. To najbezpieczniejsza metoda podnoszenia wilgotności powietrza, do której wykorzystywana jest tylko woda - nie ma potrzeby stosowania dodatków chemicznych. Airwasher dodatkowo usuwa zanieczyszczenia wielkości do 10 μm. To przede wszystkim najpowszechniej pojawiające się w domach alergeny.

Airwashery występują w seriach: Venta Original, Venta Original Connect, Venta Comfort Plus i Venta AeroStyle. Dostępny jest także airwasher Venta Proffesional. Choć są do siebie zbliżone wyglądem, różnią się parametrami oraz dostępnymi funkcjami - nie wszystkie mają interaktywny wyświetlacz dotykowy czy moduł Wi-Fi. Dokładne porównanie nawilżaczy Venta jest dostępne na naszym blogu. Urządzenia natomiast znajdziesz w kategorii nawilżacze powietrza Venta.

Niezwykle precyzyjna praca automatyczna

Nowoczesne oczyszczacze Venta są wyposażone w precyzyjne zestawy czujników. Mierzą poziom pyłów PM2.5 oraz sprawdzają wilgotność i temperaturę. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do parametrów powietrza, które prezentowane są na wyświetlaczu w formie liczbowej (PM2.5) oraz kolorystycznej (wg AQI US). To użyteczne, gdy zdecyduje się sterować sprzętem manualnie, korzystając z aż 5 poziomów prędkości wentylatora. Czujniki sprawiają jednak również, że oczyszczacze powietrza oferują tryb automatyczny.

Oczyszczacze powietrza działające w trybie automatycznym na bieżąco monitorują stan powietrza we wnętrzu (w przypadku modelu z nawilżaczem powietrza również pod kątem nawilżenia), by dostosowywać tempo działania do realnych potrzeb. Gdy stężenie zanieczyszczeń wzrośnie, przyspieszają, a gdy spadnie - zwalniają. Co istotne, reagują już od 13 µg/m³, a więc zyskujemy gwarancję czystego i zdrowego powietrza. Taka praca sprawia, że są skuteczne, ale również maksymalnie ciche i ekonomiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl