Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Oczyszczacze powietrza IDEAL – wysoka jakość i niemiecka solidność

Oczyszczacz powietrza IDEAL to znakomity wybór nie tylko do mieszkania czy domu, ale również do biura, szkoły lub gabinetu lekarskiego. Urządzenia niemieckiego producenta szczycą się najwyższą jakością wykonania i zastosowaniem najlepszych filtrów. Modele Ideal to klasa premium sprzętu tego typu. IDEAL należy do rodzinnej firmy z miejscowości Balingen w Niemczech, gdzie z niemiecką precyzją produkowana jest większość urządzeń znajdujących się w ich szerokiej ofercie. Marka IDEAL została wyróżniona wieloma certyfikatami za jakość oczyszczania i można ją rekomendować zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego – w gabinetach kosmetycznych czy fryzjerskich, a także szkołach czy urzędach.

Oczyszczacze Ideal

IDEAL AP 140 Pro oczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 Pro oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

11 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP 25 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 299,00 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP 35 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 35 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 899,00 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL ACC 55 oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL ACC 55 oczyszczacz i nawilżacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

2 499,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AP 100 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 100 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

8 072,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AP 15 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 399,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AP 30 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 599,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AP 40 MED oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 MED oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 999,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AP 45 oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 999,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AW 40 nawilżacz i oczyszczacz powietrza IDEAL AW 40 nawilżacz i oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

999,00 zł

zobacz więcej
IDEAL AW 60 nawilżacz i oczyszczacz powietrza IDEAL AW 60 nawilżacz i oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

1 199,00 zł

zobacz więcej
IDEAL Hercules H14 oczyszczacz powietrza IDEAL Hercules H14 oczyszczacz powietrza
Producent: Ideal
Cena:

9 699,00 zł

zobacz więcej

Który oczyszczacz powietrza IDEAL wybrać?

Niemiecki producent podzielił produkowane przez siebie urządzenia na kilka segmentów, dzięki czemu prościej jest dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb. Najwyżej pozycjonowana jest seria IDEAL Pro adresowana do najbardziej wymagających użytkowników. IDEAL AP Classic to z kolei oczyszczacze uniwersalne przeznaczone głównie do mieszkań i biur. Trzecią i ostatnią serią oczyszczaczy niemieckiego producenta jest seria IDEAL AP H obejmującą oczyszczacze powietrza z nawilżaczem.

Seria IDEAL Pro

Kilkustopniowa filtracja, najwyższej jakości filtry klasy HEPA H14, ponadprzeciętna wydajność i możliwość oczyszczania powietrza nawet na powierzchni do 180 m² – to najważniejsze wyróżniki profesjonalnej serii oczyszczaczy powietrza marki IDEAL. Aktualnie segment Pro niemieckiego producenta obejmuje 6 modeli. Trwałość filtrów w tej serii dochodzi aż do 3 lat

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 Pro – kompaktowy oczyszczacz klasy premium wyposażony w filtr HEPA H14 360º. Urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni od kilku do prawie 40 m² z zachowaniem zasady 3 wymian całego powietrza na godzinę. Model ten jest niezwykle cichy w najniższym trybie pracy (zaledwie 16,7 dB!) i jest wyposażony w czytelny wskaźnik jakości powietrza bazujący na odczycie z dwóch czujników – czujnik pyłów PM2,5 oraz lotnych związków organicznych tzw. LZO (ang. TVOC). Oczyszczacz posiada certyfikaty Hygiene Tested wydawany przez Instytut Schwarzkopf, ECARF oraz certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH.

IDEAL AP 30 Pro w pokoju dziecięcym

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro to wydajniejszy brat modelu AP 30 Pro. Różni się nieco wyglądem przez zastosowanie dodatkowego pokrowca będącego przy okazji dodatkowym filtrem wstępnym. Pomaga on filtrować większe zanieczyszczenia np. sierść zwierząt. Do modelu AP 30 Pro również można dokupić ten filtracyjny pokrowiec. Przy zachowaniu tych samych rozmiarów i tego samego kształtu AP 40 Pro jest w stanie zapewnić czyste powietrze bez pyłów PM2.5, PM10, alergenów oraz patogenów w pomieszczeniach aż do 55 m². Model ten może pochwalić się równie cichą pracą w najniższym trybie, co jego młodszy brat, jest jednak nieco głośniejszy w trybie turbo. Oba modele są bardzo energooszczędne, zwłaszcza w trybie automatycznym. Oczyszczacz posiada takie same certyfikaty, jak model AP 30 Pro.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 Pro - bardzo wydajny oczyszczacz powietrza klasy premium przeznaczony do pomieszczeń od 50 m² do 80 m². AP60 Pro od swoich mniejszych braci różni się designem, w tym przypadku mamy do czynienia z standardową bryłą, która znakomicie wpasuje się w większość pomieszczeń. Na uwagę w tym modelu zasługuje filtr 360º klasy HEPA 14 wykonany przez niemiecką firmę Freudenberg – światowego lidera w produkcji filtrów. Filtr H14 zastosowany w tym modelu charakteryzuje się bardzo niskimi oporami przepływu, jak na tak wysoką klasę filtra.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 Pro to wydajniejszy brat modelu AP 60 Pro. Urządzenie zaprojektowane zostało z myślą o pomieszczeniach od 60 m² do nawet 100 m² i zastosowano w nim ten sam innowacyjny i bardzo skuteczny pięciowarstwowy filtr HEPA 14, co w modelu AP 60 Pro. Tak wysoka klasa filtrowania zapewnia niemal 100 % filtracji z pyłów, zarodników, roztoczy kurzu. 

Oczyszczacz powietrza IDEAL Hercules H14 – nazwa tego modelu mówi wszystko – to prawdziwy mocarz wśród oczyszczaczy powietrza. Cechuje się niezwykle wysokim przepływem powietrza i konstrukcją odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jego żywiołem są szpitale, przychodnie, laboratoria, gabinety medyczne, szkoły i studia fitness, czy inne miejsca użyteczności publicznej. Urządzenie zostało wyposażone w solidny i wygodny uchwyt oraz duże gumowe koła ułatwiające jego transport. W sukurs solidnej budowie idzie skuteczność oczyszczania powietrza przez IDEAL Hercules H14 – każde urządzenie zostało wyposażone w indywidualnie przetestowany i certyfikowany (certyfikat DIN EN 1822-4) wysokowydajny filtr HEPA H14 produkcji Mann + Hummel Jack Filter GmbH.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 Pro to najpotężniejszy, najbardziej wydajny i bezkompromisowy oczyszczacz powietrza klasy premium marki IDEAL. Urządzenie poradzi sobie z oczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach nawet do 180 m², co sprawia, że właściwie nie ma konkurencji w swoim segmencie. Niemiecki producent zastosował w tym modelu sprawdzony 5-warstwowy filtr HEPA 14 niezwykle skutecznie wychwytujący niemal wszystkie zanieczyszczenia.

Seria IDEAL AP Classic

W tej kategorii oczyszczaczy powietrza IDEAL znajdziemy kompaktowe i uniwersalne urządzenia o niskim zużyciu energii. Zastosowany w nich 4-stopniowy system filtracji, filtry klasy HEPA H13 i jonizacja powietrza PlasmaWave (w modelach AP 15, AP 30 oraz AP 35) to wszystko co potrzeba, by jakość powietrza w pomieszczeniu była na najwyższym poziomie. Obecnie segment Classic niemieckiego producenta obejmuje 4 modele, ale produkcja 2 z nich (AP 15 i AP 30) już się zakończyła.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to najmniejszy ze wszystkich oczyszczaczy powietrza niemieckiego producenta. Co nie znaczy, że nieskuteczny – wręcz przeciwnie! W swoim segmencie, czyli wśród oczyszczaczy zaprojektowanych z myślą o pomieszczeniach do 20 m², IDEAL AP 15 to prawdziwy mocarz! Model został wyposażony w technologię AEON Blue ® opartą na 4-stopniowym oczyszczaniu m.in. filtrem HEPA H13 oraz filtrem z węglem aktywnym. AP 15 posiada również jonizator powietrza w technologii PlasmaWave oraz czujniki jakości powietrza. Opcjonalnie (po dokupieniu dedykowanego uchwytu) urządzenie może być zamontowane na ścianie. Model ten nie jest już produkowany.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25 przeznaczony jest do pomieszczeń od 35 do 60 m². Model ten charakteryzuje się znakomitą wydajnością dzięki zastosowaniu podwójnego zestawu filtrów, z których każdy składa się z dwóch warstw. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz informujący o stężeniu pyłów PM2,5 w pomieszczeniu.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 to większy i wydajniejszy odpowiednik modelu AP 15. Urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o ponad dwa razy większej powierzchni, niż jego mniejszy brat – idealnie sprawdza się na powierzchniach do 45 m². Podobnie jak AP 15, AP 30 można zamocować na ścianie po uprzednim dokupieniu opcjonalnego uchwytu. IDEAL AP 30, podobnie jak jego mniejszy odpowiednik – nie jest już produkowany.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 35 dzięki ambientowemu podświetleniu górnej części wyróżnia się na tle innych modeli niemieckiego producenta. AP 35 zaprojektowany został do pracy w pomieszczeniach o powierzchni od 10 m² do 45 m². Model został wyposażony w wysokiej jakości zestaw filtrów (wstępny, HEPA H13, węglowy), jonizator plazmowy oraz laserowy czujnik PM2,5.

IDEAL AP 35 w mieszkaniu

Seria IDEAL AP H

W tej grupie urządzeń znajdziemy oczyszczacze powietrza z nawilżaczem. Na ten moment w ofercie niemieckiego producenta znajdziemy jeden taki model.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP 35 H to model mocno zbliżony od strony wizualnej do oczyszczacza IDEAL AP 35. Modele tej serii wyposażone zostały w jonizację plazmową. Podobnie jak tam, i tutaj znajdziemy efektowne ambientowe podświetlenie górnego panelu urządzenia. Oprócz oczyszczania powietrza model ten pełni również rolę nawilżacza powietrza dzięki wbudowanemu ewaporacyjnemu nawilżaczowi powietrza, który jest w 100% bezpieczny i naturalny. Dioda na panelu wskazują moment konieczności dolewania wody czy zużycia filtra. Regularne wymienianie wody lub jej zużywanie zapobiega rozwojowi bakterii i brzydkich zapachów. Model AP 35 H został wyposażony w obrotowe kółka, dzięki którym może w wygodny sposób zostać przetransportowany do innego pomieszczenia w mieszkaniu lub domu.

Dlaczego polecamy oczyszczacze IDEAL?

Firma IDEAL oferuje wysokiej klasy urządzenia, których skuteczność i wydajność oczyszczania zostały potwierdzone licznymi testami i badaniami. Producent ma w swojej ofercie szeroki wybór modeli, wśród których każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom. W asortymencie 4air.pl znajdziecie zarówno oczyszczacze IDEAL, jak i oryginalne filtry do oczyszczaczy IDEAL w bardzo konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl