Producenci
Promocje
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 999,00 zł

Najniższa cena: 3 999,00 zł
szt.
Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania przy zakupie oczyszczacza powietrza:

1. Czy wystarczy jeden oczyszczacz na całe mieszkanie lub dom ?

Nie, oczyszczacz dobieramy pod konkretne pomieszczenie. Nawet jeśli drzwi między pokojami będą otwarte to cyrkulacja powietrza powoduje, że nie całe powietrze będzie oczyszczone. Dlatego skup się na miejscach, w których domownicy spędzają najwięcej czasu np. salon, sypialnia. Nie oczyszczamy łazienek, wc itp pomieszczeń. Kuchnia jako źródło wielu zapachów jest trudnym pomieszczeniem do oczyszczenia. Są modele, które sobie z nim poradzą, ale tylko wybrane.

2. Czy oczyszczacz można przenosić między pomieszczeniami ?

Tak, wiele z oczyszczaczy ma specjalne uchwyty a nawet kółka, które ułatwiają przemieszczanie oczyszczacza np. w nocy z salonu do sypialni. Dlatego w pytaniach do nas napisz jakie jest największe pomieszczenie w Twoim domu. Dobierzemy je, a każde mniejsze pomieszczenie w domu również będzie mogło być oczyszczone takim większym urządzeniem. Pamiętaj, że większe urządzenie zrobi to szybciej i ciszej niż małe, które jest wysilone.

3. Czy potrzebuję oczyszczacza z nawilżaczem ?

To bardziej skomplikowane pytanie, ale warto sprawdzić przed zakupem sprzętu wilgotność w naszym domu. Można to zrobić za pomocą nawet najprostszego higrometru z internetu czy z marketu budowlanego. Zdrowy przedział czyli tzw. strefa komfortu nosa to 40-65%, optymalnie 50-55%. Wartości poniżej to przesuszone powietrze, które dość często występuje w sezonie grzewczym w naszych domach ze względu na rodzaj ogrzewania. W takiej sytuacji zalecany jest dodatkowo nawilżacz powietrza. Jeśli wilgotność przekracza 65% należy pomyśleć o sprawdzeniu wentylacji, a w ekstremalnym przypadku zakupie osuszacza powietrza. Zbyt duża wilgotność powoduje rozwój grzybów i pleśni, może przez to stanowić duże zagrożenie dla naszego zrowia.

4. Czy kupić urządzenie z wbudowanym nawilżaczem czy nawilżacz osobno ?

Obojętne czy będzie on od razu wbudowany w oczyszczacz, czy będzie osobnym urządzeniem. Najważniejsze, żeby był to nawilżacz ewaporacyjny. To najzdrowsza forma nawilżania powietrza, nie powodująca roznoszenia się wody i nalotów z wody kranowej po pomieszczeniach. W aktualnie dostępnych modelach na rynku, większą dokładność tj. laserowy czujnik pyłów PM 2.5 mają urządzenia osobno. Ale są wyjątki.

5. Czy kupić urządzenie z wbudowaną jonizacją powietrza ?

Temat bardzo szeroki, ale jest wiele badań medycznych potwierdzających zdrową jonizację. Kluczowa jest tutaj ilość wydzielanego ozonu i certyfikaty medyczne do takich urządzeń. Nie wystarczy zwykły certyfikat TUV dołączany do prostych urządzeń z chińskich portali. Zalecamy zakup urządzeń z atestem PZH lub PTA, albo zagranicznych ECARF. Inne urządzenia mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, szczególnie dla dzieci lub na małych powierzchniach. Ozon jest gazem ulotnym, ale lubi się kumulować w małych pomieszczeniach gdzie nie ma wentylacji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl