Producenci

Winix Zero Pro oczyszczacz powietrza

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 139,00 zł 1139.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.98
Producent: Winix
Kod produktu: 0000009242

Opis

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro – moc filtra HEPA H13 oraz technologii PlasmaWave

Winix Zero Pro łączy to co najlepsze w oczyszczaczach koreańskiego producenta – skuteczne oczyszczanie powietrza oraz przebadaną i bezpieczną jonizację PlasmaWave. Te cechy w połączeniu z czujnikami pyłów i gazów, energooszczędnością, cichą pracą, niską ceną filtrów oraz wydajnością stawiają model Winix Zero Pro bardzo wysoko w rankingu najciekawszych oczyszczaczy powietrza dostępnych na naszym rynku. Przy parametrze CADR na poziomie 470 m³/h urządzenie powinno bez problemu oczyścić powietrze w pomieszczeniu do 60 m², zda więc egzamin nawet w bardzo dużym salonie.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro widok z boku

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro – najważniejsze zalety

  • Filtracja powietrza: 5-stopniowy system składający się z trzech filtrów – wstępnego, węglowego oraz HEPA H13, powłoki Cleancel i niezawodnej jonizacji PlasmaWave.
  • Automatyczna praca dzięki zaawansowanym czujnikom: Winix Zero Pro został wyposażony w trzy czujniki – czujnik pyłów PM2.5, czujnik TVOC kontrolujący poziom gazów w powietrzu oraz czujnik światła. Taki zestaw czujników zapewnia skuteczną pracę oczyszczacza w trybie automatycznym.
  • 4 tryby manualne: czyli coś dla osób, które wolą mieć pracę oczyszczacza powietrza cały czas pod kontrolą. W Winix Zero Pro można ustawić cztery prędkości pracy wentylatora: niską, średnią, wysoką i turbo. 
  • Wskaźnik wymiany filtra: w modelu Winix Zero Pro znajdziemy diodę LED informującą o potrzebie wymiany filtra True HEPA z powłoką Cleancel. Dioda informuje również o konieczności czyszczenia filtra węglowego, co powinno się robić co 3 miesiące.
  • Tryb nocny: Winix Zero Pro został wyposażony w specjalny tryb nocny, który dzięki czujnikowi światła może być uaktywniany automatycznie lub manualnie przez użytkownika. W trybie SLEEP prędkość wentylatora w oczyszczaczu ustawiona zostaje na najniższy poziom, a dioda LED wskaźnika jakości powietrza zostaje wyłączona.
  • Dobra wydajność: CADR w oczyszczaczu Winix Zero Pro wynosi 470 m³/h, co oznacza że model ten znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do aż 60 m². Producent deklaruje natomiast wydajność pozwalającą na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu do 120 m².

Winie Zero Pro infografika najważniejsze zalety

Filtry, filtracja, jonizacja i dane techniczne Winix Zero Pro

System filtracji w oczyszczaczu Winix Zero Pro składa się z pięciu stopni: 3 filtrów i jonizacji. Początkowo powietrze przepływa przez filtr wstępny, następnie jest przepuszczane przez filtr węglowy, by pod koniec trafić na filtr HEPA klasy H13 z powłoką Cleancel. Pracę filtrów wspomaga jonizacja powietrza PlasmaWave.

Niewymienny Filtr wstępny

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro posiada filtr wstępny, którego zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń o większych rozmiarach. To właśnie ten filtr stanowi skuteczną barierę dla włosów, sierści zwierzaków, większych drobin kurzu, czy złuszczonego naskórka. Zatrzymanie dużych zanieczyszczeń na powierzchni tego filtra gwarantuje, że przepływ powietrza przez kolejne filtry będzie na odpowiednim poziomie i nie ulegną one zatkaniu. Producent zaleca czyszczenie filtra wstępnego raz na 14 dni, by prawidłowo spełniał on swoją rolę. Do jego czyszczenia powinno się wykorzystać odkurzacz lub miękką szczotkę, a w przypadku większego zabrudzenia filtr wstępny można przepłukać w letniej wodzie.

Filtr z węglem aktywnym

Kolejnym elementem zestawu filtrów w oczyszczaczu Winix Zero Pro jest filtr węglowy. Zawartość węgla aktywnego w filtrze przeznaczonym do tego modelu to 230 g. To właśnie on neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe i niebezpieczne gazy. Winix zaleca okresowe przemywanie filtra, a jego żywotność szacowana jest na 12 miesięcy. Po takim okresie filtr z węglem aktywnym należy wymienić na nowy.

Filtr True HEPA z powłoką Cleancel

W modelu Zero Pro Winix zastosował filtr True HEPA H13. Filtr tej klasy gwarantuje, że jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz, będzie na odpowiednio wysokim poziomie. HEPA H13 ma 99,97% skuteczności, jeżeli chodzi o neutralizację najmniejszych cząstek szkodliwych dla organizmu znajdujących się w powietrzu. Filtr ten eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów, a także bakterie i wirusy. Dodatkowo filtr został pokryty powłoką antymikrobową Cleancel zatrzymująca rozwój drobnoustrojów na powierzchni filtra. Zastosowanie tak wysokiej klasy filtra sprawia, że ten model oczyszczacza powietrza jest odpowiednim wyborem dla alergików i dla osób wrażliwych na wysoki poziom smogu.

Oryginalny zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza Winix Zero Pro zawiera filtr HEPA H13 z powłoką Cleancel oraz filtr z węglem aktywnym. Zestaw taki starczy na około 12 miesięcy użytkowania.

Technologia PlasmaWave

Winix Zero Pro to urządzenie, w którym producent zamontował również jonizator. Technologia jonizacji powietrza PlasmaWave jest dokładnie przebadana i w pełni bezpieczna zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i zwierząt. Jony dodatnie i ujemne generowane przez jonizator skutecznie neutralizują nie tylko wirusy i bakterie, ale także pleśnie i alergeny, wspomagając tym samym działanie filtra HEPA.

Wymiana filtra w Winix Zero Pro

Zestaw oryginalnych filtrów do oczyszczacza powietrza Winix Zero Pro składa się z jednego filtra HEPA H13 oraz jednego filtra węglowego.

Winix Zero Pro a sprawa alergii

Winix Zero Pro to nie tylko wydajny oczyszczacz powietrza, ale i sprzęt, który znakomicie sprawdzi w walce z alergenami. A wszystko to dzięki wysokiej klasy filtrowi HEPA H13 oraz technologi PlasmaWave.

Oczyszczacz Winix Zero Pro – tryb automatyczny i manualny

Model Zero Pro może pracować w pełni automatycznym trybie, opierając swoje działanie na 3 czujnikach mierzących na bieżąco jakość powietrza w pomieszczeniu oraz natężenie światła. Wskazania czujników można odczytać na w wyświetlaczu, obok którego znajdziemy panel sterowania. Omawiany model sygnalizuje jakość powietrza za pomocą 4-barwnej skali:

  • dobra jakość powietrza: kolor niebieski
  • średnia jakość powietrza: kolor zielony
  • słaba jakość powietrza: kolor pomarańczowy
  • zła jakość powietrza: kolor czerwony

Tryb nocny w Winix Zero Pro

Oczyszczacz Winix Zero Pro można obsługiwać również w trybie w pełni manualnym, za pomocą panelu sterowania umieszczonego w górnej części urządzenia. Znajdziemy tam przycisk zasilania, przycisk prędkości wentylatora, przycisk PlasmaWave, Przycisk Timer oraz przycisk blokady rodzicielskiej.

W górnej części urządzenia znajdują się również czujniki i wskaźniki: wskaźnik zegara, wskaźnik jonizacji i wskaźnik inspekcji filtra.

Poziom hałasu generowany przez model Zero Pro mieści się w granicach od 28 dB do 55 dB. W niskich trybach obroty wentylatora są niemal niesłyszalne nawet z niewielkiej odległości.

Panel sterowania w oczyszczaczu powietrza Winix Zero Pro

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro – certyfikaty i wyróżnienia

Oczyszczacz Winix Zero Pro jest urządzeniem polecanym dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie – model może pochwalić się certyfikatem ECARF (Europejskie Centrum Badań nad Alergiami) oraz certyfikatem Allergy UK.

Model posiada również atest AHAM, czyli atest Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Urządzeń Gospodarstwa Domowego potwierdzający przebadanie produktu pod kątem współczynnika CADR świadczącego o realnej wydajności oczyszczacza.

Dodatkowy rok gwarancji na oczyszczacze powietrza Winix

Dane techniczne

Nazwa Winix Zero Pro
Wydajność CADR m³/h 470
Maksymalna wielkość pomieszczenia w m² 120
Pobór prądu/moc W: 5-90 Watt
Waga w kg 8,5 kg
Wymiary w mm 245 x 600 x 415mm
Głośność dB 28-55 dB
Nawilżacz Nie
Cechy dodatkowe Plasmawave® Technology
Gwarancja 24 miesiące

Opinie o produkcie (2)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

5 stycznia 2020

Łatwa obsługa ,bardzo wydajny spełnia swoje zadanie.Estetyczne wykonanie,ładnie wygląda.Bardzo dobry stosunek produktu do ceny.Warty zakupu.

21 listopada 2022

Bardzo dobra promocja. Polecam !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl