Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

 

Oczyszczacze powietrza Daikin

Oczyszczacze powietrza Daikin cechują się imponującą skutecznością w zwalczaniu zanieczyszczeń powietrza. Producent wyposażył je w najwyższej klasy komponenty gwarantujące niezawodność i trwałość na lata. Zastosował w nich również technologie, które zapewniają wysoką efektywność przy zachowaniu minimalnego wpływu na środowisko naturalne. Za proces zatrzymywania najdrobniejszych cząsteczek odpowiadają przede wszystkim elektrostatyczne filtry HEPA oraz opatentowana technologia Streamer. Oczyszczacze Daikin to urządzenia ekologiczne i ekonomiczne - zapewniają poprawiają jakość powietrza, działając energooszczędnie i cicho. Oferują także funkcje dodatkowe, m.in. jonizację i bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne, dzięki czemu są rekomendowane alergikom i astmatykom. Poznaj modele oczyszczaczy powietrza Daikin dostępne w sklepie 4air.pl.

Oczyszczacze Daikin

Daikin MC30YV oczyszczacz powietrza Daikin MC30YV oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

1 219,00 zł

szt.
zobacz więcej
Daikin MC55W oczyszczacz powietrza Daikin MC55W oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

1 699,00 zł

szt.
zobacz więcej
Daikin MC80Z oczyszczacz powietrza Daikin MC80Z oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

3 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Daikin MCK55W oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

1 899,00 zł

szt.
zobacz więcej
Daikin MCK70YV oczyszczacz powietrza Daikin MCK70YV oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

2 399,00 zł

zobacz więcej
Daikin MC70L oczyszczacz powietrza Daikin MC70L oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

1 999,00 zł

zobacz więcej
Daikin MCK75J oczyszczacz powietrza Daikin MCK75J oczyszczacz powietrza
Producent: Daikin
Cena:

2 499,00 zł

zobacz więcej

 

Filtracja powietrza w oczyszczaczach Daikin

Filtracja w oczyszczaczach powietrza Daikin zaczyna się od zassania powietrza z pomieszczenia i przepuszczenia je przez filtr wstępny. To gęsta siateczka, która zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Wychwytuje m.in. kurz, włosy, sierść zwierząt czy największe pyłki. Dzięki temu nie przedostają się one do kolejnych warstw, co pozwala wydłużyć ich żywotność. Następnie powietrze przechodzi przez wysokiej klasy elektrostatyczny filtr HEPA H13. Posiada naładowane elektrycznością statyczną włókna rozmieszczone w dużych odległościach. Dzięki takiej strukturze oczyszczacze powietrza Daikin są nie tylko skuteczne, ale także wydajne - nie dochodzi bowiem do dużych strat ciśnienia. Urządzenia mogą pracować szybko na dużych powierzchniach. Ostatnią warstwą filtracyjną jest filtr z węglem aktywnym, który odpowiada za neutralizację szkodliwych lotnych związków organicznych (TVOC), niebezpiecznych gazów i nieprzyjemnych zapachów.

Oczyszczacze Daikin wyróżnia zastosowana w nich innowacyjna technologia Streamer. Urządzenie wykorzystuje lampę elektronową o wysokiej skuteczności. W jego wnętrzu dochodzi więc do wyładowania plazmowego przy wykorzystaniu szybkich elektronów cechujących się imponującą wydajnością utleniania. Technologia Streamer efektywnie eliminuje bakterie, pleśnie i alergeny. Jest w stanie usuwać również szkodliwe gazy i zapachy. Co istotne, na bieżąco usuwa szkodliwe substancje zatrzymane na filtrze węglowym, a więc ten nie podlega wymianie przez cały okres użytkowania oczyszczacza.

Który oczyszczacz powietrza Daikin wybrać?

Firma Daikin oferuje szeroką ofertę oczyszczaczy powietrza oraz oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania. Poznaj urządzenia dostępne w sklepie 4air i znajdź model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Daikin MC55W

Daikin MC55W to oczyszczacz powietrza o przepływie powietrza do 330 m³/h. Urządzenie może pracować na powierzchni 41 m². Za usuwanie zanieczyszczeń odpowiadają elektrostatyczny filtr HEPA, udoskonalona technologia Streamer oraz jonizator kationowo-anionowy. Z dużą skutecznością usuwa zarówno mikrodrobinki smogu, jak i wirusy czy alergeny. Efektywność oczyszczacza Daikin MC55W potwierdza przyznany certyfikat ECARF, a bezpieczeństwo jego użytkowania - atest PZH. Urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik Triple Detection, który na bieżąco kontroluje poziom kurzu, pyłów PM2.5 oraz zapachów. Może więc pracować automatycznie w odniesieniu do realnych potrzeb. Oczyszczacz oferuje również tryby Cicho, Econo i Pollen. Urządzenie jest bardzo ciche (od 19 dB) i energooszczędne. W zestawie znajduje się pilot do zdalnego sterowania.

Daikin MC30YV

Daikin MC30YV to oczyszczacz powietrza o współczynniku CADR do 180 m³/h, który może pracować na powierzchni do 23 m². Jest wyposażony w standardowy dla firmy Daikin zestaw filtrów: wstępny, elektrostatyczny HEPA H13 i węglowy, oraz technologię Flash Streamer i jonizator powietrza o wydajności aż 25 000 jonów/cm³. Cechują go kompaktowe wymiary i cicha praca (od 19 dB), dzięki czemu jest rekomendowany szczególnie do użytkowania w sypialni. Użytkownik może uruchomić w nim specjalny tryb nocny lub skorzystać z opcji sterowania manualnego, przełączając pomiędzy 3 prędkościami. 

Daikin MC80Z

Daikin MC80Z to oczyszczacz powietrza o współczynniku CADR na poziomie do 480 m³/h. Urządzenie sprawdza się więc na przestrzeni do nawet 62 m². Czyste powietrze w domu i biurze gwarantuje sprawdzony zestaw filtrów: wstępny, HEPA H13 i węglowy, które wspiera jonizator kationowo-anionowy. Urządzenie wykorzystuje także innowacyjną technologię Streamer. Oferuje tzw. Daikin Eye, czyli możliwość zapoznania się z poziomem stężenia pyłów PM2.5 (w µg/m³ w zakresie 0-99), temperaturą (w °C w zakresie 0-39) i wilgotnością względną (w zakresie 20-90%). Urządzenie informuje również o stężeniu niebezpiecznych gazów (w skali kolorystycznej). Oczyszczacz Daikin może pracować automatycznie - będzie reagował szybszą prędkością już od 13 µg/m³. Oferuje także tryby ekonomiczny, przeciwpyłkowy, cyrkulator i manualny. Sprzęt zapewnia ciche (od 19 dB) i bardzo ekonomiczne (od 9 W) działanie.

Daikin MC70L

Daikin MC70L to oczyszczacz powietrza o przepływie powietrza do 420 m³/h. Jest wyposażony w aż 6 warstw zatrzymujących zanieczyszczenia. Czyste powietrze w pomieszczeniach zapewniają filtry siatkowy, wstępny, elektrostatyczny, tytanowo-aparatowy oraz fotokatalityczny. Wszystko to wspiera jonizator plazmowy. Urządzenie jest wyposażone w czujniki kurzu i zapachów, dzięki czemu może pracować automatycznie w odniesieniu do potrzeb. Oczyszczacz cechuje bardzo cicha praca - już od 17 dB. Zapewnia również rekordowo niskie zużycie prądu, od zaledwie 7 W.

Daikin MCK70ZW

Daikin MCK70ZW to oczyszczacz powietrza o współczynniku CADR na poziomie do 420 m³/h przeznaczony do powierzchni do 48 m². Urządzenie wykorzystuje elektrostatyczny filtr HEPA, który gwarantuje wysoką skuteczność w usuwaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia. Oczyszczacz Daikin gwarantuje czyste powietrze dzięki podejściu "Catch and Clean" umożliwiającemu rozkład szkodliwych cząsteczek. Zapewnia również dostęp do informacji nt. jakości powietrza - jest wyposażony w wyświetlacz Daikin Eye. Urządzenie jest bardzo ciche i energooszczędne. Pozwala na sterowanie aplikacją mobilną Onecta.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem Daikin - jaki wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz również japońskie oczyszczacze powietrza marki Daikin z funkcją nawilżania. Przekonaj się, co oferują poszczególne modele.

Daikin MCK55W

Daikin MCK55W to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania szczególnie polecany dla osób z alergiami. Cechuje go przepływ powietrza do 330 m³/h oraz wydajność nawilżania do 500 ml/h, a więc może pracować na powierzchni do 41 m². Jest wyposażony w elektrostatyczny filtr HEPA H13, technologię Streamer oraz jonizator kationowo-anionowy o wydajności 25 000 jonów/cm³. Dodatkowym rozwiązaniem są dyski nawilżające pracujące bezpieczną metodą ewaporacyjną. Urządzenie posiada czujnik Triple Detection oraz czujniki wilgotności i temperatury, dzięki czemu oczyszcza i nawilża w sposób automatyczny. Oczyszczacz z nawilżaczem Daikin MCK55W jest wyposażony w 2,7-litrowy zbiornik na wodę, a w jego tacce znajduje się wkład filtrujący z jonami srebra, który zabezpiecza przed rozwojem drobnoustrojów. To jeden z najcichszych oczyszczaczy producenta - jego głośność (19 dB) jest niższa niż szept. Cechuje go także ekstremalnie niski pobór energii (od 11 W). Otrzymał certyfikat ECARF oraz atest PZH.

Daikin MCK70YV

Daikin MCK70YV to kolejne urządzenie 2w1: oczyszczacz i nawilżacz. Nie tylko podnosi jakość powietrza w pomieszczeniach, ale także dba o prawidłowy poziom wilgotności. Cechują go przepływ powietrza do 420 m³/h oraz nawilżanie do 650 ml/h, dzięki czemu może pracować na powierzchni do 48 m² (dla oczyszczania) i do 65 m² (dla nawilżania). Komfort oddychania zapewniają filtry wstępny, HEPA H13 i węglowy oraz technologia Daikin Streamer. Dodatkowym wsparciem jest jonizator powietrza. Urządzenie posiada 4 czujniki: pyłów PM2.5, zapachów, wilgotności i temperatury. Zarówno oczyszczanie, jak i nawilżanie powietrza, odbywają się w sposób automatyczny. Sprzęt oferuje tryby nocny, ekonomiczny, cyrkulacja i usuwanie pyłku kwiatowego do walki z alergią. Daikin MCK70YV jest urządzeniem bardzo cichym (od 18 dB) i ekonomicznym (od 11 W).

Daikin MCK75J

Daikin MCK75J to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania ewaporacyjnego o wydajności do 600 ml/h przeznaczony do przestrzeni do 46 m². Jest wyposażony w filtr z bio-przeciwciałami, który pozwala osiągnąć dużą skuteczność w usuwaniu wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Ze względu na zastosowanie technologii Flash Streamer cechuje go również efektywność w zatrzymywaniu alergenów, zarodników pleśni, roztoczy. Czyste i zdrowe powietrze gwarantuje także wbudowany jonizator. Urządzenie jest wyposażone w czujniki kurzu i zapachów, dzięki czemu może działać automatycznie. Cechują go niska głośność (od 17 dB) oraz bardzo nieduże zużycie energii (od 8 W). Daje możliwość sterowania za pomocą dołączonego do zestawu pilota.

Daikin MCK70ZH

Daikin MCK70ZH to oczyszczacz z nawilżaczem cechujący się współczynnikiem CADR na poziomie do 420 m³/h. Urządzenie może pracować na powierzchni do 48 m². Do oczyszczania powietrza wykorzytuje elektrostatyczny filtr HEPA, dzięki czemu bezkompromisowo rozprawia się ze smogiem i alergenami. Usuwa również bakterie i wirusy. Oferuje także podnoszenie poziomu wilgotności - posiada duży zbiornik na wodę gwarantujący wielogodzinną pracę. Oczyszczacz zapewnia podejście "Catch and Clean" dla skutecznego rozkładu cząsteczek o szkodliwych właściwościach. Jest wyposażony w wyświetlacz Daikin Eye, który umożliwia odczyt parametrów powietrza we wnętrzu. Jest cichy, energooszczędny i wygodny w obsłudze - można sterować nim poprzez aplikację Onecta.

Technologia Flash Streamer

Oczyszczacze powietrza Daikin wykorzystują potrójny system rozkładu niebezpiecznych cząsteczek. Dzięki temu urządzenia cechują się wysoką wydajnością w usuwaniu zanieczyszczeń i są w stanie oczyścić duże kubatury. Konstrukcja oczyszczaczy pozwala na bardzo efektywne pobieranie powietrza z 3 stron. Następnie jest ono poddawane działaniu 3 filtrów (w niektórych modelach również nawilżaniu). Ostatecznie dochodzi jeszcze do utleniania szkodliwych substancji dzięki innowacyjnej technologii Streamer.

W symbolu technologii Streamer znajdują się 3 litery C, które kolejno oznaczają:

  • CLASH (zderzenie) – filtr zatrzymujący kurz ma za zadanie przechwycić groźne substancje (stałe i gazowe), by jednostka Streamer poddała je utlenieniu i unieszkodliwiła;
  • CYCLE (cykl) – filtr eliminujący zapachy rozkłada je, zapewniając czyste powietrze;
  • CLEAN (czystość) – regularne usuwanie bakterii z powierzchni filtra nawilżającego i wstępnego.

Zastosowanie technologii Streamer to więc jeszcze skuteczniejsze usuwanie szkodliwych cząsteczek i gazów oraz wyraźne przedłużenie żywotności wszystkich warstw filtracyjnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl