Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Oczyszczacze powietrza Coway – dobra jakość i wyjątkowy design

Oczyszczacze powietrza Coway to niezwykle atrakcyjne wizualnie urządzenia zaprojektowane w celu osiągnięcia dużej wydajności w filtracji powietrza przy jednoczesnym niskim poborze prądu i bardzo niskim poziomie głośności. Oczyszczacze koreańskiej marki wyróżniają się również wysoką jakością wykonania, bardzo dobrym spasowaniem elementów i ciekawymi rozwiązaniami niespotykanymi u innych producentów. Misją marki Coway jest poprawa codziennego życia ludzi i dbałość o ich zdrowie. Firma powstała w 1989 roku, a dziś jest numerem jeden na koreańskim rynku oczyszczaczy powietrza i urządzeń do filtrowania wody. Coway to światowy lider w sprzętach z tych kategorii, w naszym kraju jeszcze nie do końca doceniony.

Oczyszczacze Coway

Metoda filtracji powietrza w oczyszczaczach Coway

W urządzeniach Coway stosowane są dwa rodzaje filtracji. W modelach Classic, Airmega 300S oraz Cartridge zastosowano często spotykany u innych producentów 3-etapowy system filtrów, natomiast Coway Storm i Coway Mini Storm wyróżniają się czterostopniowym procesem oczyszczania skutecznie eliminującym cząsteczki pyłu i inne zanieczyszczenia.

3-stopniowy system filtracji opiera się na filtrze wstępnym, filtrze węglowym oraz filtrze HEPA. Zadaniem filtra wstępnego jest zatrzymanie największych zanieczyszczeń – kurzu, sierści zwierząt, czy włosów. Drugi etap polega na przepuszczeniu powietrza przez filtr węglowy – węgiel aktywny w nim zawarty neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz lotne związki organiczne. Ostatni filtr – HEPA (w poszczególnych modelach producent stosuje sprawdzone filtry HEPA o klasie E12 i H13), odpowiada za wyłapywanie pyłów PM2.5 oraz PM10, czyli głównych składników smogu, a także alergenów, wirusów, bakterii i grzybów.

W przypadku czterostopniowego systemu filtracji, który stosowany jest w modelach Coway Storm oraz Coway Mini Storm, producent dodatkowo wykorzystuje filtr drobnego pyłu położony za filtrem wstępnym. Jego przeznaczeniem jest wyłapywanie drobnych cząstek takich jak pleśń czy pyłki roślin i odciążyć tym samym filtr HEPA.

Oczyszczacze Koreańskiej marki mogą pochwalić się również najwyższej jakości wentylatorami oraz silnikami wykonanymi przez japońską firmę NIDEC, którym zawdzięczają niezwykle cichą pracę i wysoką kulturę pracy. Niektóre modele – chociażby Coway Classic czy Coway Storm podczas pracy wytwarzają tzw. biały szum, który ma działanie relaksujące i ułatwiające zasypianie. Między innymi z tego powodu modele te są często stosowane w pokojach dziecięcych.

Wyjątkowy design oczyszczaczy powietrza marki Coway

Firma od lat zdobywa nagrody i wyróżnienia za design produkowanych przez siebie urządzeń na różnego rodzaju targach elektroniki użytkowej np. CES. Wśród najważniejszych odznaczeń przyznanych oczyszczaczom Coway w ostatnich latach warto wspomnieć o IF Design Award, Idea Award, Good Design Award czy prestiżowym Red Dot Design Award. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że w poprzednich latach z fabryki Coway korzystał także Philips, sprzedając pod swoim logo kilka produktów z charakterystycznym świecącym pierścieniem.

Oczyszczacze powietrza Coway w walce z alergią

Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza Coway odznaczają się wysoką skutecznością w walce z alergenami. Skuteczność ta została potwierdzona certyfikatami ECARF, Asthma Allergy Nordic, Państwowego Zakładu Higieny oraz Europejskiej Fundacji Badań na Alergiami. Wszystkie produkty firmy mają liczne certyfikaty i testy, producent bardzo rzetelnie podchodzi o tematu certyfikacji.

Który oczyszczacz powietrza Coway wybrać? Coway Classic czy może Coway Storm?

Oczyszczacze powietrza marki Coway można podzielić na trzy grupy, w zależności od ich wydajności. W pierwszej grupie znajdziemy oczyszczacze dedykowane do małych powierzchni, takich jak pokoje dziecięce, czy niewielkie sypialnie. Z myślą o pomieszczeniach o powierzchni 10-35 m² w ofercie koreańskiej marki znajdziemy modele: Coway Cartridge, Coway Classic oraz oczyszczacz z nawilżaczem – Coway Hue&Healing.

Coway Cartridge to idealny oczyszczacz do niewielkiego pokoju dziecięcego lub małej sypialni. Model przypadnie do gustu zwolennikom totalnego minimalizmu i prostoty formy – geometryczna bryła Coway Cartridge nie rzuca się w oczy i pasuje do każdego wystroju. Urządzenie cechuje cicha praca (od 22 dB), energooszczędność i precyzyjny laserowy czujnik cząstek stałych PM2.5, dzięki któremu oczyszczacz skutecznie pracuje w trybie automatycznym.

Coway Classic, czyli sztandarowy model azjatyckiego producenta. Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwa charakterystyczny design urządzenia z pierścieniem świecącym w różnych kolorach. Classic wykorzystuje go do komunikacji jakości powietrza w 4-stopniowej sali. Classic przeznaczony jest do pomieszczeń o nieco większej powierzchni niż Cartridge, ale cechuje się równie cichą pracą i podobnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Coway APMS-0815c Hue&Healing to prawdziwy rodzynek w rodzinie urządzeń marki Coway – jest to pierwszy i jak dotąd jedyny oczyszczacz 2w1 w ofercie producenta wyposażony w nawilżacz powietrza przez co ma większą funkcjonalność niż pozostałe modele. Hue&Healing może pochwalić się niewielkimi rozmiarami, minimalistycznym designem i efektywną pracą w pokojach o powierzchni do do 35 m2. Model oferuje 3-stopniową filtrację powietrza oraz ekologiczną i bezpieczną dla zwierząt i ludzi technologię nawilżania ewaporacyjnego. Za pomocą urządzenia możemy nawilżyć pomieszczenie do optymalnej wilgotności. Nawilżacz ma wydajność aż 450 ml/h.

W drugiej grupie oczyszczaczy Coway znajdziemy na ten moment jeden model. Jest nim Coway Mini Storm zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach o powierzchni do 50 m². Optymalna powierzchnia przy jego 360 CADR to 20-40 m² licząc trzy wymiany powietrza na godzinę. Pamiętajmy, że taka liczba wymian powietrza na godzinę gwarantuje nam dopiero 100% oczyszczenie powietrza.

Coway Mini Storm to kolejny energooszczędny model od Coway'a z charakterystycznym pierścieniem będącym wskaźnikiem jakości powietrza. Model skutecznie przefiltruje powietrze w większej przestrzeni – przestronnym salonie lub biurze. Skuteczna filtracja idzie w tym przypadku w parze z cichą pracą – oczyszczacz powietrza Coway Mini Storm w najcichszym trybie pracy emituje dźwięk na poziomie niecałych 20 dB! Model został wyposażony w czujnik pyłów PM2.5 oraz czujnik światła.

Trzecia i ostatnia grupa urządzeń od koreańskiego producenta to modele do dużych pomieszczeń – przestronnych mieszkań lub średniej wielkości biur – Coway Storm i Coway Airmega 300S są w stanie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu o powierzchni dochodzącej do 70 m2.

Coway Storm to oczyszczacz oferujący przepływ powietrza na poziomie aż 492 m³/h, co pozwala na efektywne oczyszczanie powietrza na powierzchni do 70 m². Model Storm to urządzenie o eleganckim wyglądzie, które wspaniale sprawdzi się zarówno w domach, biurach, jak i salach konferencyjnych. Na system filtracji w tym modelu składają się 4 filtry, przez które przepuszczane jest zanieczyszczone powietrze. Powietrze zasysane jest przez dolną kratkę urządzenia stanowiącą filtr wstępny, a czyste powietrze rozprowadzane jest przez otwory w górnej części i z przodu urządzenia. Taki sposób dystrybucji powietrza zapewnia jego dokładne rozprowadzenie po całym pomieszczeniu.

Coway Airmega 300S to wyjątkowy model w ofercie tego producenta. Jego wyróżnikiem jest niestandardowy wygląd oraz System Dual Power, czyli podwojona filtracja powietrza – urządzenie posiada 2 niezależne filtry wstępne, 2 filtry węglowe oraz 2 filtry HEPA H13 (Green True HEPA). Takie rozwiązanie sprawia, że oczyszczacz powietrza Airmega 300S jest niezwykle wydajny i skuteczny. Model ten jest polecany do walki z alergenami – posiada certyfikat ECARF oraz atest PZH. Coway Airmega 300S posiada wbudowany moduł Wi-Fi i może być obsługiwany przez dedykowaną aplikację mobilną Coway IOCare.

Dlaczego polecamy oczyszczacze powietrza Coway?

Oczyszczacze powietrza Coway to jedne z najbardziej efektywnych i ciekawie prezentujących się urządzeń na rynku w tym segmencie. Są w stanie skutecznie usuwać z powietrza nawet najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, sierść zwierzęca, alergeny, pyłki kwiatowe, dym papierosowy, a także niebezpieczne dla zdrowia pyły PM2.5 i PM10.

W modelach azjatyckiej marki zwraca uwagę przemyślany system oczyszczania powietrza, którego efektywność można poznać już po krótkim czasie pracy urządzenia. Oczyszczacze Coway wykorzystują wielostrumieniową cyrkulację powietrza, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie optymalnej czystości powietrza w całym pomieszczeniu. Ponadto urządzenia te cechują się bardzo wysoką wydajnością, co sprawia, że są w stanie sprawnie i szybko oczyszczać powietrze nawet w dużych przestrzeniach.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem produktów marki Coway jest ich innowacyjność, którą można docenić podczas codziennej pracy urządzenia. Koreański producent wyposażył produkty z segmentu oczyszczaczy w nowoczesne technologie, m. in. takie jak automatyczne czujniki zanieczyszczeń, które dostosowują intensywność oczyszczania powietrza do poziomu zanieczyszczeń, czy wyjątkowy system filtracji Dual Power. Ponadto producentowi zależy na wygodzie i satysfakcji swoich klientów, dlatego dba również o łatwą obsługę swoich urządzeń, dlatego przyciski są bardzo czytelne i ergonomicznie rozmieszczone. W modelu AirMega sterowanie odbywa się także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach przedstawiciel Coway Polska wprowadzi więcej modeli AirMega z Wifi do oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl