Producenci

SHARP UA-HG50E-L oczyszczacz powietrza

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 199,00 zł 2199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.94
Producent: Sharp
Kod produktu: 0000009754

Opis

SHARP UA-HG50E-L oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG50E-L to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania z serii Ultimate Air UA-HG (odświeżonej wersji KC-G) o średniej wydajności (306m3/h) przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 38 m2 (wg japońskiej normy JEM 1467). Wyróżnia go elegancki design oraz nowy jasnoszary kolor, który de facto bardziej powinien nosić nazwę – biały metalizowany. Zmiana lakieru wg japońskiego producenta ma zapobiegać żółknięciu tworzywa wraz z upływem czasu. Standardowo wyposażony w inteligentny i wydajny nawilżacz oraz opatentowaną przez Sharp technologię Plasmacluster. Te ultranowoczesne rozwiązania sprawiają, że oczyszczacz jest doskonałym wsparciem m.in. dla alergików czy osób zmagających się z problemami układu oddechowego.

ZŁOTE godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2023.

Miło mi poinformować, że kolejny raz oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air zostały wyróżnione KONSUMENCKIM LIDEREM JAKOŚCI.

Głosami konsumentów, w programie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2022, marka SHARP zajęła I. miejsce w kategorii "OCZYSZCZACZE POWIETRZA" uzyskując tym samym ZŁOTE godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2023.

Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski promocyjny program konsumencki, którego celem jest wyłonienie, najlepszych jakościowo, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na rynku polskim.

https://4air.pl/userdata/public/gfx/28063.jpg?nocache=1704367011

Inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L jest wydajny (306m3/h) i cichy (już od 19 dB), dzięki czemu nie przeszkadza ani w codziennych rutynowych zajęciach, ani nawet podczas snu. Należy również do najbardziej energooszczędnych oczyszczaczy powietrza w swojej klasie wydajnościowej – pobór energii w trybie cichym wynosi zaledwie 5W. Wszystkie filtry, w które został wyposażony, posiadają żywotność do 10 lat, dzięki czemu oczyszczacz ten jest wyjątkowo tani w eksploatacji.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster Sharp UA-HG50E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Pulicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

 

System wydajnych filtrów gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza UA-HG50E-L posiada ulepszone filtry o długiej żywotności sięgającej nawet 10 lat. Podobnie jak w innych oczyszczaczach powietrza Sharp, zasysa brudne powietrze przez panel tylny, który jest pierwszym etapem oczyszczania i jednocześnie stanowi filtr wstępny. To stosunkowo gęsta metalowa siateczka, która ma zazadanie zatrzymywać największe zanieczyszczenia (powyżej 240 mikronów – np. kurz, sierść zwierząt czy okruchy i włosy) oraz chronić przed uszkodzeniami filtry wewnątrz oczyszczacza.

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/17085.jpg?nocache=1665780048

Drugim etapem oczyszczania jest filtr węglowy (a w zasadzie węglowo – krzemionkowy), który odpowiada za wychwytywanie szkodliwych gazów VOC oraz nieprzyjemnych zapachów (m.in. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci). Dzięki dodatkowi żelu krzemionkowego znacząco zwiększono stopień absorpcji. Zyskał też zdolność neutralizacji takich związków jak: benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren, a także tlenków siarki i tlenków azotu, które mają olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. To związki chemiczne, na które narażeni są szczególnie mieszkańcy większych miast cechujących się dużym natężeniem ruchu drogowego.

Trzecim etapem jest wysokowydajny filtr HEPA H13, który cechuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% zatrzymywania zanieczyszczeń o wielkości powyżej 0,3 mikrometra. To właśnie on odpowiada za zatrzymywanie pyłów PM10, PM5, PM2,5 i PM1 (główne mierzone frakcje smogu), większości znanych wirusów, bakterii czy alergenów wziewnych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Certyfikowana technologia Plasmacluster

Inteligentny czyszczacz powietrza Sharp UA-HG50EL aktywnie oczyszcza powietrze również dzięki autorskiej i opatentowanej przez producenta technologii Plasmacluster. Model ten posiada wydajny generator jonów High Density HD7000 (7000 klastrów jonowych / cm3). Wytwarzane dodatnie i ujemne jony Plasmacluster aktywnie oczyszczają powietrze docierając do zakątków pomieszczenia, z których nie sposób zassać powietrze do wnętrza oczyszczacza. Ten aktywny i unikalny sposób oczyszczania powietrza jest nieocenionym uzupełnieniem i wsparciem dla systemu wysokowydajnych filtrów. Dodatnie i ujemne klastry jonowe zapewniają też równowagę jonową w pomieszczeniu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i skuteczną walkę z wszystkimi negatywnymi skutkami złej elektrostatyki. Jonizacja powietrza Plasmacluster może być przez Użytkownika dowolnie włączana lub wyłączana przyciskiem na panelu sterowania.

Wykorzystując unikalne właściwości klastrów jonowych oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L oferuje specjalny program Plasmacluster Ion Spot, który umożliwia usuwanie zalegających przykrych zapachów i drobnoustrojów z tkanin. Urządzenie wykorzystuje do tego specjalny dodatkowy wywiew powietrza umieszczony z przodu i generujący punktowy nawiew powietrza ułatwiający umieszczenie w jego strumieniu obiektów, które chcemy odświeżyć (zapach dymu tytoniowego z marynarki, przykry zapach potu z obuwia, potencjalnych bakterii z wyściółki kasku motocyklowego, etc.). Cały proces trwa 8 godzin (może być również w każdej chwili zakończone przez Użytkownika), po czym urządzenie wraca do poprzedniego trybu pracy. Plasmacluster Spot.

Program Clean Ion Shower

Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, a dodatkowo uwalniane jony Plasmacluster, które zmniejszają elektryczność statyczną kurzu uwalniając go do powietrza. Następnie czułość czujnika kurzu zwiększa się, by uruchomić najwyższy tryb pracy i w ciągu kolejnych 50 minut efektywnie oczyścić pomieszczenie poprzez kilkukrotną filtrację całego powietrza. Program wyjątkowo przydatny do przygotowywania pomieszczenia przed snem, kiedy nie mamy możliwości, aby oczyszczacz mógł pozostać w nim na noc.

Program Pollen (program antypyłkowy)

Wykorzystywany podczas wietrzenia pomieszczeń, kiedy Użytkownik spodziewa się napływu wraz z powietrzem alergenów z nasion roślin pylących, tzw. pyłków. W programie tym poziom czułości czujnika kurzu automatycznie przełączany jest na HIGH (wysoki), aby zwiększyć szybkość wykrywania alergenów w powietrzu i zmaksymalizować skuteczność ich usuwania zarówno przez system filtracyjny oczyszczacza jak również technologię Plasmacluster. M.in. dzięki temu programowi urządzenie te jest szczegółnie dedykowane i polecane Alergikom.

Wbudowany inteligentny nawilżacz powietrza

Inteligentny nawilżacz Sharp UA-HG50EL zapewnia również wydajne nawilżanie (450 ml/h, czyli blisko 11l/dobę). Jest ono ołączone z inteligentną pracą polegającą na pomiarze temperatury w pomieszczeniu i automatyczne dobranie odpowiadającej jej optymalnej wilgotności. Proces ten zachodzi w sposób ciągły gwarantując prawidłowe nawilżenie nawet przy zmiejniającej się temperaturze (wietrzenie, włączone dodatkowe ogrzewanie, etc.). Przy tak dużej wydajności japoński producent zaleca stosowanie zwykłej wody wodociągowej. Ze względów higienicznych jest ona filtrowana wewnątrz nawilżacza przez filtr o specjalnej konstrukcji, dzięki któremu wyłapywane są wszystkie rozpuszczone w substancje (m.in. minerały odpowiadające za tzw. twardość wody), a czysta woda mieszana jest z oczyszczonym wcześniej powietrzem. Aby utrzymywać jego sprawność na wysokim poziomie Użytkownik jest informowany przez komunikaty na panelu sterowania o konieczności jego czyszczenia. Przy prawidłowej ekploatacji żywotność filtra nawilżającego sięga do 10 lat.

Nawilżacz powietrza UAHD50EL wykorzystuje sprawdzoną, wydajną i bezpieczną dla użytkowników metodę nawilżania ewaporacyjnego, która nie posiada typowych wad dla nawilżaczy parowych czy ultradźwiękowych – jest bezpieczna dla zwierząt domowych (psy, koty) oraz nie generuje mokrych plam czy białego nalotu na meblach. W przeciwieństwie do nawilżaczy powietrza typu airwasher – nawilżacz Sharp nie wymaga stosowania jakichkolwiek środków chemicznych, w tym również do konserwacji filtra nawilżającego. Nawilżanie ewaporacyjne emituje niewidzialne nano-cząsteczki wody mieszczące się poniżej progu aerozolu. Dzięki temu inteligentny nawilżacz Sharp UA-HG50E spełnia rygorystyczne normy higieniczne stawiane przez lekarzy alergologów i pulmunologów.

Rozbudowany wyświetlacz

SHARP UA-HG50EL oferuje całą gamę wyświetlanych informacji przekazywanych Użytkownikowi poprzez duży i czytelny panel wyświetlacza. Największą jego część stanowi wskaźnik czystości powietrza informujący Użytkownika o aktualnym jego zanieczyszczeniu. Informacja przekazywana jest za pomocą siedmiostopniowej skali kolorystycznej, gdzie skrajne barwy oznaczają odpowiednio: niebieski (powietrze czyste), czerwony (powietrze niebezpiecznie zanieczyszczone).
W przypadku pojawienia się w powietrzu uciążliwego kurzu informacja taka jest prezentowana na wyświetlaczu w postaci ikonki białej chmurki. Jeśli składową zanieczyszczeń będzie pył zawieszony PM2.5, informacja taka będzie wyświetlana do momentu, kiedy oczyszczacz powietrza całkowicie go nie usunie.

Kiedy w powietrzu oczyszczacz wykryje nieprzyjemne zapachy, jest to komunikowane za pomocą ikonki potrójnej białej falki. Użytkownik jest informowany również o włączonej lub wyłączonej jonizacji powietrza (pojawiające się „winogronko” Plasmacluster na wyświetlaczu). Bardzo ciekawą informację i niespotykaną w nawilżaczach powietrza innych marek jest monitor optymalnej wilgotności. Świecenie się tego wskaźnika na czerwono oznacza dwie skrajne nieprawidłowości: zbyt suche powietrze połączone ze zbyt niską temperaturą oraz zbyt wilgotne powietrze połączone ze zbyt wysoką temperaturą. Dla prawidłowych wartości zarezerwowany jest zielony kolor tego wskaźnika.

Umieszczony z prawej strony wyświetlacz cyfrowy zarezerwowany jest do podawania Użytkownikowi poniższych danych:

  • aktualna wilgotność w % dla wartości od 20 do 90
  • aktualna temperatura w st. C dla wartości od 0 do 50
  • wskazuje pobór mocy w W dla aktualnego trybu pracy
  • wskazuje ustawienie czasu lub pozostały czas działania włącznika / wyłącznika czasowego (TIMER ON/OFF)

Z pozycji panelu sterowania jasność wyświetlanych informacji może być regulowana lub mogą być one całkowicie wyłączone bez wpływu na kontynuowanie inteligentnego oczyszczania i/lub nawilżania powietrza.

Inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp Plasmacluster UA-HG50E-L

Inteligencja oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG50E-L oznacza, że został on zaprojektowany tak, aby w minimalnym stopniu angażować Użytkownika – jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego oraz podnoszenie komfortu życia poprzez dostarczenie najlepszej jakości powietrza w pomieszczeniu. Do inteligentnej pracy automatycznej wykorzystywane są dane pochodzące z 6 czujników (aż 7 pomiarów!). To dzięki nim urządzenie samoczynnie podejmuje odpowiednie działanie.

Czujnik kurzu i molekuł PM2.5

(możliwa regulacja czułości: niska, średnia, wysoka) – odpowiada za wykrywanie cząsteczek mniejszych niż 2,5 mikrona (m.in. części składowych smogu, wirusów, alergenów czy bakterii) oraz kurzu, odchodów roztoczy, pleśni, pyłków. Dzięki niemu oczyszczacz przełącza się między trybami, zwalniając lub przyspieszając pracę wentylatora w zależności od jakości powietrza.

Czujnik nieprzyjemnych zapachów

Odpowiada za wykrywanie tytoniu, kosmetyków, alkoholu, środków w aerozolu i innych zapachów. Również powoduje przełączenie trybu na najszybszy, by zneutralizować wykryte zanieczyszczenia gazowe.

Czujniki temperatury i wilgotności

Zapewniają optymalne warunki w pomieszczeniu. Czujnik temperatury gwarantuje odpowiednią wilgotność do temperatury (do 18°C – 65%, 18-24°C – 60%, od 24°C – 55%), a czujnik wilgotności odpowiada za zwiększenie intensywności generowania jonów w przypadku przekroczenia poziomu 80%, by nie doszło do rozwoju pleśni.

Czujnik światła

Po zgaszeniu światła w pomieszczeniu, automatycznie przełącza urządzenie w tryb SLEEP (tryb nocny). Po włączeniu światła urządzenie powraca do standardowej pracy oraz wyświetlania wszystkich informacji

Czujnik ruchu

Jeśli w kontrolowanym przed oczyszczaczem obszarze (2×1,6×2,3 m) nie zostanie wykryty ruch, wyłączy się wyświetlacz przedni, monitor czystości powietrza oraz wskaźnik powietrza, tryb nawilżania zostanie zatrzymany i urządzenie przełączy się do trybu minimalnego natężenia nawiewu powietrza celem obniżenia zużycia energii (tryb ECO). Po wykryciu ruchu w pomieszczeniu urządzenie wznowi inteligentną pracę.

Oprócz inteligentnego trybu automatycznego, który odpowiada za wszystkie reakcje względem zmieniających się warunków, oferuje również programator czasowy. Możliwe jest ustawienie żądanego czasu pracy (uruchomienie urządzenia po 2/4/6/8/10/12/14 godzinach i wyłączenie po 1/2/4/8 godzinach).

Unikalna konstrukcja oczyszczacza Sharp UA-HG50E-L to także 2 wyloty czystego powietrza. Jeden jest umieszczony na górze urządzenia, drugi z przodu i ma możliwość manualnego ustawianie kąta nachylenia nawiewu w zakresie 40° – Użytkownik może skorzystać z niego, gdy uruchomi funkcję Plasmacluster Ion Spot do usuwania zapachów z konkretnego przedmiotu. Górny wywiew zabezpieczony jest elektrycznie zamykaną roletą uniemożliwiającą dostawanie się kurzu do wnętrza oczyszczacza, gdy nie jest używany. Roleta zamyka się również w momencie nawiewu punktowego funkcji Plasmacluster Ion Spot.

Sharp UA-HG50E-L oferuje 3 tryby pracy manualnej. Użytkownik może samodzielnie wybrać prędkość pracy wentylatora lub skorzystać z kilku procesów automatycznych. Na uwagę zasługuje również tryb SLEEP, który jako priorytet obiera dla urządzenia ciche działanie. W przypadku uruchomienia automatycznego z wykorzystaniem czujnika światła oczyszczacz wyłączy w nim również wszystkie wyświetlane informacje.

Wygodę użytkowania podnoszą również zastosowane w nim kółka z blokadą i poręczny uchwyt, dzięki którym urządzenie jest bardzo mobilne. Producent wyposażył sprzęt w funkcję auto restartu, dzięki której wcześniejsze ustawienia pracy przywracane są automatycznie po ponownym uruchomieniu – przydatne w przypadku wystąpienia nagłych problemów z zasilaniem. Model ten wyposażony jest również w tzw. blokadę rodzicielską panelu sterowania, czyli zabezpieczenie przed nieautoryzowaną zmianą parametrów pracy oczyszczacza. Funkcja bardzo przydatna przy pracy np. w pokoju dziecięcym czy w miejscach publicznych jak np. poczekalnie przy gabinetach lekarskich

Przemyślana konstrukcja sekcji nawilżania modelu Sharp UA-HG50E-L może służyć również jako klimatyzer ewaporacyjny w sezonie letnim. Wystarczy wrzucić kilka kostek lodu do zbiornika na wodę, by obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. Dzięki nowej budowie pojemnika jest naprawdę łatwy w napełnianiu czy czyszczeniu.

Dane techniczne

Nazwa SHARP UA-HG50E-L
Wydajność CADR m³/h 306
Maksymalna wielkość pomieszczenia w m² 38
Pobór prądu/moc W: 5/ 26/ 53 W
Waga w kg 9,2 kg
Wymiary w mm 345 × 262 × 631 mm
Głośność dB do 52 dB
Nawilżacz Tak
Wydajność nawilżacza ml/h 450 ml/h
Cechy dodatkowe Zbiornik na wodę: 2,5 l
Gwarancja 24 miesięcy

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl