Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Rodzaj nawilżacza
Cena
  • od
    do

Nawilżacze powietrza Venta

Nawilżacze powietrza Venta są dostępne na rynku od ponad 40 lat – pierwszy airwasher pojawił się 1981 roku. Stworzone przez Freda Hitzlera urządzenie miało stanowić odpowiedź na problem suchego i zanieczyszczonego powietrza wewnątrz zamkniętych pomieszczeń. Stworzył rozwiązanie, które nie tylko podnosi wilgotność, ale także usuwa największe cząsteczki - kurz, pyłki i inne powszechne alergeny. Nawilżacze z funkcją oczyszczania Venta są rekomendowane alergikom i osobom zmagającym się z astmą czy chorobami płuc. Wszystkie posiadają międzynarodowy certyfikat ECARF, który potwierdza ich skuteczność. Urządzenia wyróżnia także estetyczny, minimalistyczny design, za który zostały nagrodzone wyróżnieniem RedDot Design.

Nawilżacze Venta

Jak działa airwasher Venta?

Czym różnią się nawilżacze firmy Venta od standardowych nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza? W urządzeniach nie ma standardowych filtrów nawilżających czy mat. Niemiecki producent zastosował opatentowane rozwiązanie - dyski VentaWawe™ 3D, które posiadają setki maleńkich otworów. Dla ich konstrukcji inspiracją była budowa wewnętrznej strony liścia. Airwashery nawilżają powietrze w pomieszczeniach za pomocą ewaporacji – najbezpieczniejszej metody nawilżania. Nawilżacze ewaporacyjne Venta łączą suche powietrze z cząsteczkami wody, zapewniając optymalny poziom wilgotności przy użyciu wyłącznie wody, bez dodatku środków chemicznych. 

Venta airwasher to rozwiązanie, które pozwala nie tylko podnieść poziom nawilżenia, ale także poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Na dyskach bowiem zatrzymują się największe zanieczyszczenia wielkości do 10 μm. W wodzie pozostają więc wszystkie najpowszechniej spotykane we wnętrzach alergeny, jak np. kurz czy pyłki roślin. Z tego względu nawilżacze powietrza niemieckiego producenta są szczególnie polecane alergikom i astmatykom oraz małym dzieciom. Ich skuteczność potwierdza certyfikat ECARF przyznany wszystkim modelom z oferty.

Nawilżacze powietrza z oczyszczaczem Venta - który wybrać?

Oferta niemieckiej marki jest dość szeroka, a poszczególne urządzenia Venta są zbliżone do siebie wyglądem. Producent jednak zadbał o to, by były one na tyle zróżnicowane pod względem parametrów i funkcji, by każdy klient mógł znaleźć rozwiązanie szyte na miarę swoich potrzeb. W naszym sklepie dostępne są wszystkie serie nawilżaczy powietrza – zobacz, co je wyróżnia.

Seria AeroStyle

Venta AeroStyle to najnowsza i najbardziej wyróżniająca się ze względu na odmienny wygląd seria nawilżaczy. Urządzenia zapewniają wysoką wydajność, jednocześnie pozostając ciche i bardzo energooszczędne. Posiadają dyski VentWave™ 3D oraz dodatkowy dysk higieniczny, który stanowi gwarancję czystości wody w pojemnym zbiorniku. Każdy model ma czujniki wilgotności i temperatury oraz higrostat, dzięki którym mogą działać automatycznie. Nawilżacze samoczynnie osiągają i utrzymują optymalny poziom wilgotności w zakresie 30-70%. Są wyposażone w interaktywny ekran dotykowy. Występują w wersjach z modułem Wi-Fi lub bez. Są dostępne w czarnym lub białym kolorze. 

W serii AeroStyle znajdziemy:

Seria Professional

Venta Professional to najbardziej rozbudowana pod względem funkcji seria producenta. Znajdują się w niej bowiem oczyszczacze powietrza Venta (w tym oczyszczacz powietrza z nawilżaczem) oraz bardzo wydajny nawilżacz. Airwasher może pracować na powierzchni do 120 m². Oprócz opatentowanego dysku VentWave™ 3D posiada również dysk higieniczny i lampę UV-C, które odpowiadają za zapobieganie rozwojowi drobnoustrojów. Jest wyposażony w czujniki wilgotności i temperatury oraz higrostat, a więc działa także w wygodnym trybie automatycznym, utrzymując określony poziom wilgotności powietrza z zakresu 30-70%.

W serii Professional znajdziemy:

Seria Comfort Plus

Comfort Plus to jedna ze starszych serii w ofercie producenta. Wszystkie nawilżacze posiadają czujnik wilgotności i higrostat, które umożliwiają pracę automatyczną. Zapewniają także działanie w trybie nocnym - cichym i z wyłączonymi wskaźnikami. Są wyposażone także w praktyczny interaktywny panel sterowania z wyświetlaczem. Standardowo nie dają możliwości sterowania zdalnego, jednakże można je w nią doposażyć, dokupując osobny moduł Wi-Fi. Urządzenia z tej serii są bardzo ciche i gwarantują ekonomiczną pracę.

W serii Comfort Plus znajdziemy:

Seria Original Connect

Original Connect to seria najbardziej podstawowych airwasherów wzbogaconych o interaktywny dotykowy panel sterowania. Względem swojego pierwowzoru zostały udoskonalone także o możliwość sterowania zdalnego za pomocą aplikacji mobilnej. Urządzenia posiadają czujnik wilgotności, który pozwala poznać jej poziom. Pojawił się w nich także higrostat, dzięki któremu użytkownik może wybrać żądany poziom nawilżenia. Mimo rozbudowy funkcjonalności, wciąż oferują imponująco niski pobór prądu – do 8 W.

W serii Original Connect znajdziemy:

Seria Original

Original to najbardziej podstawowa wersja nawilżaczy niemieckiej marki. Ze względu na swoją skuteczność i bardzo dobre parametry przy jednoczesnym pozbawieniu udogodnień w sterowaniu jest polecana osobom, które cenią sobie sprawdzone i proste rozwiązania. W skład serii wchodzą 3 modele, którymi można sterować manualnie – zapewniają 2 lub 3 poziomy prędkości. Ich maksymalna wydajność to 445 ml/h. Są ciche (od 22 dB(A)) i bardzo energooszczędne (do 8 W) oraz wyposażone w pojemne zbiorniki na wodę. Dają możliwość stosowania aromaterapii.

W serii Original znajdziemy:

Nawilżacze Venta - najważniejsze różnice

Poznaj najważniejsze funkcje nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza Venta.

 

Original

Original Connect

Comfort Plus

Professional

AeroStyle

wyświetlacz

brak

tak

tak

tak

tak

Wi-Fi

brak

tak

brak

tak

tak

higrostat

brak

tak

tak

tak

tak

czujniki

brak

wilgotności

wilgotności

wilgotności i temperatury

wilgotności i temperatury

tryby pracy

3 manualne

3 manualne

automatyczny, nocny

3 manualne

automatyczny, nocny

5 manualnych

automatyczny, nocny

4 manualne

automatyczny, nocny

lampa UV-C

brak

brak

brak

brak

tak

Aromaterapia

tak

brak 

tak

brak

brak

Higiena wody

środek higieniczny

środek higieniczny

środek higieniczny

dysk higieniczny

dysk higieniczny

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl