Producenci
Promocje
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 999,00 zł

Najniższa cena: 3 999,00 zł
szt.
Opcje przeglądania
Producent
Nawilżacz
Cena
  • od
    do

Oczyszczacze powietrza Blueair – futurystyczny design i technologia HEPASilent™

Oczyszczacze powietrza Blueair przykuwają uwagę od razu po pojawieniu się w zasięgu wzroku. Jest to zasługą ich niebanalnego i ponadczasowego designu, który stanowi wyróżnik w tej kategorii sprzętu. W parze z wyjątkowym wyglądem idzie niemal 100% skuteczności w usuwaniu smogu, alergenów i szkodliwych lotnych związków organicznych. Szwedzki producent ma 20-letnie doświadczenie w produkcji oczyszczaczy powietrza, co przekłada się na niezwykłe dopracowanie tych urządzeń.

Jednym ze sloganów szwedzkiej marki Blueair jest czyste powietrze dla następnych pokoleń. Pomysł na produkowanie oczyszczaczy powietrza powstał, kiedy założyciel firmy zastanawiał się co zrobić, by jego dzieci mogły oddychać w domu tak samo czystym i świeżym powietrzem, jak na położonej z dala od miasta szwedzkiej wiosce. W ten sposób narodził się pomysł na zaprojektowanie i wyprodukowanie „najlepszego na świecie oczyszczacza powietrza".

 

Oczyszczacze Blueair

BlueAir Blue 3610 oczyszczacz powietrza BlueAir Blue 3610 oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

1 899,00 zł

zobacz więcej
BlueAir Blue 3210 oczyszczacz powietrza BlueAir Blue 3210 oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

799,00 zł

zobacz więcej
BlueAir Blue 3410 oczyszczacz powietrza BlueAir Blue 3410 oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

1 349,00 zł

zobacz więcej
BlueAir Blue Pure 411 oczyszczacz powietrza BlueAir Blue Pure 411 oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

499,00 zł

zobacz więcej
BlueAir DustMagnet 5240i oczyszczacz powietrza BlueAir DustMagnet 5240i oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

1 799,00 zł

zobacz więcej
BlueAir DustMagnet 5440i oczyszczacz powietrza BlueAir DustMagnet 5440i oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

2 099,00 zł

zobacz więcej
BlueAir HealthProtect 7770i oczyszczacz powietrza BlueAir HealthProtect 7770i oczyszczacz powietrza
Producent: BlueAir
Cena:

4 799,00 zł

zobacz więcej

Oczyszczanie powietrza w oczyszczaczach Blueair

We wszystkich nowych modelach oczyszczaczy powietrza Blueair znajduje się 3-stopniowy system filtracji składający się z filtra wstępnego (zatrzymującego największe zanieczyszczenia, takie jak kurz czy sierść zwierząt), filtra HEPA (wychwytującego pyły PM1.0, PM2.5, PM10, a także wirusy, bakterie i alergeny) oraz warstwy z węglem aktywnym neutralizującej lotne związki organiczne. Wyróżnikiem filtrów stosowanych w oczyszczaczach Blueair jest ich mniejsza gęstość, która wpływa na zmniejszenie oporu powietrza, a co za tym idzie – cichszą pracę urządzenia i mniejszy pobór prądu w porównaniu z konkurencyjnymi modelami innych marek. W najniższym trybie pracy oczyszczacze Blueair pobierają mniej prądu niż zwykła żarówka. Szwedzki producent ma w swojej ofercie urządzenia, które są w stanie zagwarantować najwyższą jakość powietrza nawet w pomieszczeniach o powierzchni 183 m²!

Urządzenia z serii HealthProtect, DustMagnet, Blue posiadają niezależny certyfikat Zero Ozone Verification gwarantujący emisję ozonu na poziomie .005 ppm (5 ppb) lub niższą. Oznacza to, że spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych standardów emisji ozonu w Stanach Zjednoczonych.

Który oczyszczacz powietrza Blueair wybrać?

Modele szwedzkiej marki zostały podzielone przez producenta na aż siedem grup: HealthProtect™, DustMagnet™, Blue, Classic, Cabin, Sense+ oraz Pro.

Seria Blueair HealthProtect

Oczyszczacze powietrza Blueair HealthProtect

Seria Blueair HealthProtect™ to najbardziej zaawansowane urządzenia do oczyszczania powietrza od szwedzkiego producenta. Wyróżnikiem wszystkich modeli z tej grupy jest wyjątkowa technologia GermShield™, która odpowiada za eliminację zarazków, gdy oczyszczacz jest w trybie czuwania. Wszystkie modele z tej serii charakteryzują się podobnym, futurystycznym designem, a różnice pomiędzy nimi dotyczą wielkości, wydajności oraz wyświetlacza. Modele Blueair HealthProtect 7340iBlueair HealthProtect 7440i oraz Blueair HealthProtect 7740i wyposażone zostały w biały wyświetlacz numeryczny, natomiast modele Blueair HealthProtect 7370iBlueair HealthProtect 7470i oraz Blueair HealthProtect 7770i w jego miejscu posiadają czarny panel LCD.

Filtracja HEPASilent Ultra™ w modelach HealthProtect™ zapewnia maksymalną wydajność i jednocześnie efektywność energetyczną. Modele z tej serii zostały odznaczone wieloma nagrodami za design, w tym IF Design Award 2021 oraz reddot winner 2021. Wszystkie urządzenia z rodziny HealthProtect są certyfikowane przez Szwedzkie Stowarzyszenie Astmy i Alergii.

Urządzenia z serii HealthProtect (seria 7400) przechwytują 99,99% cząsteczek wirusa SARS-COV-2 (powodującego COVID-19) w pomieszczeniu, co wykazały testy laboratoryjne przeprowadzone w ściśle kontrolowanych warunkach.

Blueair – seria DustMagnet

Oczyszczacze powietrza Blueair DustMagnet

Modele Blueair Dustmagnet zostały zaprojektowane w celu wydajnego oczyszczania powietrza i wyłapywania kurzu, zanim ten osadzi się na meblach i podłodze. Dzięki technologii DustMagnet™ modele z tej serii wyraźnie przyczyniają się do zmniejszenia ilości kurzu osadzającego się w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz. Producent informuje, że urządzenia z grupy DustMagnet przy najwyższej prędkości wentylatora usuwają nawet 99% kurzu unoszącego się w powietrzu w 22 minuty (seria 5400) lub w 34 minuty (seria 5200). Wyjątkowy design urządzeń z tej serii został wyróżniony w konkursach reddot oraz IF Design Award w 2021 roku.

Rodzinę oczyszczaczy DustMagnet™ tworzą obecnie modele: Blueair DustMagnet 5210iBlueair DustMagnet 5240i oraz Blueair DustMagnet 5440i.

Blueair seria Blue

Oczyszczacze powietrza Blueair Blue

Oczyszczacze powietrza z serii Blue to kompaktowe, lekkie i proste w użyciu urządzenia. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość dopasowania koloru pokrowca na filtr według własnych upodobań oraz obsługa oczyszczacza za pomocą jednego przycisku.

Do tej grupy urządzeń należą modele: Blueair Blue 3210, Blueair Blue 3410 oraz Blueair Blue 3610, a także niedostępne w polskiej dystrybucji Blueair Joy S i Blueair Blue Pure Fan.

Oczyszczacz powietrza Blueair Blue 3210 – podstawowy model z grupy Blue, doskonały wybór do małych pomieszczeń do 17 m², zapewnia do 5 wymian powietrza na godzinę. Zaprojektowany w Szwecji Oczyszczacz Blueair Blue 3210 usuwa 99,97% zanieczyszczeń, w tym pyły PM1, PM2.5, PM10, pyłki i alergeny, wirusy i bakterie, pleśń, roztocza, a także zapachy kuchenne, zapach dymu papierosowego oraz lotne związki organiczne (LZO). Urządzenie zostało wyposażone w technologię Blueair HepaSilent oraz warstwę aktywnego węgla kokosowego redukującego nieprzyjemne zapachy. Blue 3210, podobnie jak pozostałe modele z tej serii charakteryzuje się niezwykle prostą obsługą – sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku i jest bardzo intuicyjne. Producent umożliwił w tym modelu również personalizowanie filtra wstępnego poprzez możliwość dokupienia go w innych kolorach.

Oczyszczacz powietrza Blueair Blue 3410 – wydajniejszy brat modelu Blue 3210 jest doskonałym wyborem do pomieszczeń o powierzchni do 36 m². Blue 3410 ma wszystkie zalety mniej wydajnego poprzednika – został wyposażony w technologię Blueair HepaSilent odpowiadającą za usuwanie z powietrza 99,97% zanieczyszczeń, jest prosty w obsłudze i umożliwia personalizację poprzez wymianę filtra wstępnego.

Oczyszczacz powietrza Blueair Blue 3610 – najwydajniejszy model z rodziny Blueair Blue. 3610 bardzo dobrze sprawdzi się w pokojach o powierzchni do 51 m² zapewniając w ciągu godziny 5 wymian powietrza w pomieszczeniu. Model ten, podobnie jak jego mniejsi bracia charakteryzuje się trzyczęściowym systemem filtracji, zastosowaniem technologii HepaSilent, posiada również kolorowy wskaźnik jakości powietrza pozwalający kontrolować jakość powietrza.

Blueair seria Classic

Oczyszczacze powietrza Blueair Classic

Ponadczasowe – to określenie jak ulał pasuje do serii Classic od Blueair. Ta grupa urządzeń została zaprojektowana w jednym celu – działać szybko, skutecznie i nie rzucać się w oczy. Modele z tej serii mają klasyczny wygląd i ukryty panel sterowania. Konstrukcja każdego modelu z tej grupy jest stalowa, co zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne i dodaje urządzeniom nieco industrialnego stylu.

Na grupę oczyszczaczy Blueair Classic składają się obecnie modele: Blueair Classic 205, Blueair Classic 490i oraz Blueair Classic 690i.

Blueair Classic 205 – idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń o powierzchni do 26 m² – w takiej przestrzeni model ten zapewnia pięciokrotne przefiltrowanie powietrza w ciągu godziny. Classic 205 może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej i współpracuje z asystentem głosowym Alexa firmy Amazon. Urządzenie zostało wyposażone w filtr w technologii HepaSilent.

Blueair Classic 490i – wydajniejszy brat modelu Classic 205, przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 40 m². Urządzenie zapewnia ochronę przed wirusami i bakteriami oraz rzecz jasna – przed smogiem i alergenami. Posiada wysokiej jakości filtr w technologii HepaSilent i skuteczny filtr z węglem aktywnym odpowiadający za neutralizację nieprzyjemnych zapachów i lotnych związków organicznych.

Blueair Classic 690i – wydajny oczyszczacz Blueair zaprojektowany z myślą o dużych salonach. W pomieszczeniu o powierzchni do 72 m² jest w stanie w godzinę przefiltrować powietrze pięć razy. Od swoich mniej wydajnych braci różni się dodatkowymi kółkami, dzięki którym może być z łatwością przemieszczany pomiędzy pokojami.

Blueair seria Sense+

Oczyszczacze powietrza Blueair Sense+

Ta seria szwedzkiego producenta obejmuje na ten moment tylko jeden model – Blueair Sense+. Sense+ to wzornictwo na najwyższym poziomie, bardzo niski poziom hałasu, duży przepływ powietrza, wbudowany czujnik jakości powietrza i możliwość sterowania darmową aplikacją mobilną Blueair Friend.

Oczyszczacz wyróżniony został prestiżową nagrodą Plus X Award za innowację, design, wysoką jakość wykonania i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Model Sense+ przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 30 m².

Blueair seria Pro

Oczyszczacze powietrza Blueair Pro

Duży warsztat, przestronne biuro, a może studio fotograficzne? Takie przestrzenie to idealne miejsce na oczyszczacz powietrza Blueair z serii Pro. Ta grupa urządzeń szwedzkiego producenta powstała, by spełniać najwyższe standardy wydajnościowe na dużych powierzchniach. W parze z najwyższą wydajnością modeli z tej serii idzie ich wygląd wpasowujący się w często surowy wystrój przestrzeni roboczej.

Seria Blueair Pro obejmuje modele: Blueair Pro M, Blueair Pro L oraz Blueair Pro XL.

Blueair Pro M – do pomieszczeń o powierzchni do 36 m² z obudową ze stali ocynkowanej. 

Blueair Pro L – do pomieszczeń o powierzchni do 72 m²

Blueair Pro XL – do pomieszczeń o powierzchni do 110 m²

Blueair seria Cabin

Oczyszczacze powietrza Blueair Cabin

Blueair Cabin to grupa oczyszczaczy powietrza przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarówek i kamperów. Wszystkie modele z tej grupy umożliwiają sterowanie głosem. Do tej grupy urządzeń należą modele: Blueair Cabin P1 oraz Blueair Cabin P2i.

Blueair Cabin P1 – podstawowy model samochodowego oczyszczacza powietrza od szwedzkiego producenta. Oczyszczacz jest w stanie przefiltrować powietrze w samochodzie pięciokrotnie w godzinę. Model charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem i bardzo niskim poborem energii (5,5 watów).

Blueair Cabin P2i – najlepszy oczyszczacz powietrza do samochodu marki Blueair. Idealne rozwiązanie dla każdego, kto temat poziomu zanieczyszczeń podczas podróży samochodem traktuje poważnie. Model ten posiada wloty powietrza 360°, jest energooszczędny, cichy i posiada wbudowany czujnik jakości powietrza.

Technologie zastosowane w oczyszczaczach powietrza Blueair

W oczyszczaczach powietrza Blueair zastosowano trzy warte wspomnienia technologie: HEPASilent™, SmartFilter oraz GermShield™.

Technologia HEPASilent™

HEPASilent™ to unikalne połączenie filtracji elektrostatycznej i mechanicznej zapewniające maksymalnie wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń oraz zarazków unoszących się w powietrzu. W wydaniu szwedzkiego producenta technologia ta gwarantuje nie tylko wyjątkowo efektywność, ale i bezszelestną pracę oczyszczacza. W wyniku zastosowaniu technologii HEPASilent™ unoszące się w powietrzu cząstki zostają naładowane elektrostatycznie jeszcze zanim zostaną skierowane do filtra HEPA znajdującego się w urządzeniu. Dzięki temu są one zdecydowanie skuteczniej wyłapywane przez filtr, co z kolei daje możliwość zastosowania filtra o mniejszej gęstości. Mniejsza gęstość filtra zmniejsza opór powietrza, dzięki czemu oczyszczacz pracuje ciszej i pobiera mniej energii.

Filtr SmartFilter

SmartFilter jest najbardziej zaawansowanym filtrem stosowanym w oczyszczaczach Blueair. Został zaprojektowany w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności – jest zbudowany z dwóch warstw – pierwszej stanowiącej filtr cząstek stałych oraz drugiej – będącej warstwą z węglem aktywnym. Ogromną zaletą filtrów SmartFilter jest ich składana konstrukcja ograniczająca wydostawanie się kurzu i zanieczyszczeń na zewnątrz podczas wymiany filtra. Każdy filtr SmartFilter wyposażony został w czujnik RFID monitorujący stan zużycia filtra, dzięki czemu użytkownik jest informowany, kiedy potrzebna jest jego wymiana.

Technologia GermShield™

GermShield™ to czujnik, w który zostały wyposażone wszystkie najnowsze oczyszczacze powietrza szwedzkiego producenta. Technologia ta ma zastosowanie, gdy urządzenie znajduje się w trybie czuwania – czujnik monitoruje wtedy najbliższą przestrzeń i neutralizuje wykryte zarazki oraz zapobiega ich namnażaniu na powierzchni filtrów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl