Producenci
Bezpieczeństwo wysyłek

Firmy kurierskie pracujące dla 4air.pl

4air.pl przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa dostawy zamówionych produktów. W przypadku standardowych przesyłek do 30kg korzystamy z najlepszej w tym momencie firmy kurierskiej w Polsce - DPD. Firma ta posiada najwyższe standardy doręczeń, 99% przesyłek dociera w kolejny dzień roboczy. Wszystkie wysyłane przez nas przesyłki są ubezpieczone do pełnej ich wartości. Do tego jest możliwość zapłacenia za towar za pobraniem do kwoty aż 15.000 zł.

 

Jak zabezpieczamy przesyłki

Sprzedawany przez nas towar jest fabrycznie nowy i zapakowany przez producenta w opakowanie zapewniające jego bezpieczny transport. Jednak ze względu na dodatkowe bezpieczeństwo zamawianych przez Klientów towarów oraz ich estetykę towar jest przez nas najczęściej dodatkowo zabezpieczany. Przesyłki pakujemy w tekturowe kartony, foliowe koperty, folie bąbelkowe i/lub owijany folią zabezpieczającą (stretch). Przesyłki są dodatkowo zaklejane taśmą zabezpieczającą, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje towar nieotwierany po wyjściu z magazynu.

 

Procedura odbioru przesyłki

Przy odbiorze przesyłki od kuriera należy sprawdzić czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. Bardzo uważnie prosimy sprawdzić stan taśm zabezpieczających i folii jeśli przesyłka jest tak dodatkowo zabezpieczona. Jeśli przesyłka wysłana była za pobraniem kurier pobierze daną kwotę pozostawiając potwierdzenie zapłaty.

 

Co jeśli nie zgadza się kwota pobrania

Jeśli kwota pobrania nie zgadza się z zamówieniem, bądź co gorsze zapłacili Państwo za zamówienie wcześniej a kurier żąda zapłaty prosimy o pilny kontakt telefoniczny 22 602 29 04 lub 795 405 420.

 

Co jeśli przesyłka jest uszkodzona

W przypadku kiedy opakowanie dostarczonej przez kuriera przesyłki jest uszkodzone lub gdy taśmy zabezpieczające są zerwane należy w obecności kuriera sprawdzić przesyłkę pod kątem jakościowym i ilościowym. Jeśli wystąpiło jakieś uszkodzenie lub brakuje towaru należy spisać z kurierem protokół szkody. Protokół taki należy przesłać nam na adres email sklep@4air.pl - prześlemy informacje dotyczące dalszych procedur wymiany towaru na sprawny lub dosłaniu brakującej ilości. Jeśli przesyłka jest otwarta lub uszkodzenie opakowania umożliwia kradzież zawartości najlepiej od razu odmówić odbioru przesyłki u kuriera i skontaktować się z nami. Bardzo pomocne będzie zdjęcie (wykonać można nawet komórką) takiego uszkodzenia przesłane do nas na maila. W takiej sytuacji towar wróci do nas, a do Państwa zostanie wysłana nowa przesyłka.

Niestety przed zapłatą pobrania i/lub pisemnym potwierdzeniem odbioru kurier nie może wydać paczki odbiorcy. Nie ma więc możliwości sprawdzenia zawartości przed tym faktem. Takie niestety zapisy są w regulaminach firm kurierskich. Należy jednak poprosić kuriera o to by uczestniczył w sprawdzeniu zawartości przesyłki. Jeśli zrobią to Państwo zaraz po odbiorze kurier powinien poczekać. Firma kurierska ma obowiązek sporządzenia protokołu szkody w terminie 7 dni od jej doręczenia. Brak takiego protokołu o stanie ilościowym lub jakościowym przesyłki przy odbiorze może mieć negatywny wpływ na rozpatrzenie reklamacji Klienta przez firmę kurierską.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl