Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Nawilżacz
Cena
  • od
    do

Oczyszczacze powietrza Winix – dobra jakość w rozsądnej cenie

Oczyszczacz powietrza Winix może być pierwszym wyborem dla osób szukających urządzeń o znakomitym stosunku ceny do jakości. Sprzęty tej marki często otwierają ofertę oczyszczaczy wielu specjalistycznych sklepów. Oczyszczacze koreańskiego producenta charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, szybką reakcją na zanieczyszczenia oraz cichą pracą. Przez wielu ceniony jest również ponadczasowy design – mają one na swoim koncie prestiżowe wyróżnienia – Reddot Design, Good Design, IF Design oraz International Design Excellence Award. Na szczególne wyróżnienie zasługuje obsypany nagrodami najnowszy model – Winix Zero S wykorzystujący 4-stopniowy system filtracji powietrza.

Oczyszczacze Winix

Winix Zero S oczyszczacz powietrza Winix Zero S oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Winix Zero oczyszczacz powietrza Winix Zero oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

849,00 zł

szt.
zobacz więcej
Winix Zero Pro oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 139,00 zł

zobacz więcej
Winix HR1000 oczyszczacz powietrza Winix HR1000 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 349,00 zł

zobacz więcej
Winix HR950 oczyszczacz powietrza Winix HR950 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 649,00 zł

zobacz więcej
Winix NK300 oczyszczacz powietrza Winix NK300 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 549,00 zł

zobacz więcej
Winix NK305 oczyszczacz powietrza Winix NK305 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 799,00 zł

zobacz więcej
Winix P150 oczyszczacz powietrza Winix P150 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 019,00 zł

zobacz więcej
Winix P300 oczyszczacz powietrza Winix P300 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

899,00 zł

zobacz więcej
Winix P450 oczyszczacz powietrza Winix P450 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 499,00 zł

zobacz więcej
Winix T1 oczyszczacz powietrza Winix T1 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

5 499,00 zł

zobacz więcej
Winix Tower Q oczyszczacz powietrza Winix Tower Q oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 399,00 zł

zobacz więcej
Winix Tower QS oczyszczacz powietrza Winix Tower QS oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

999,00 zł

zobacz więcej
Winix U300 oczyszczacz powietrza Winix U300 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 299,00 zł

zobacz więcej
Winix U450 oczyszczacz powietrza Winix U450 oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 699,00 zł

zobacz więcej
Winix Zero N oczyszczacz powietrza Winix Zero N oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

899,00 zł

zobacz więcej
Winix Zero+ oczyszczacz powietrza Winix Zero+ oczyszczacz powietrza
Producent: Winix
Cena:

1 399,00 zł

zobacz więcej

Metoda oczyszczania powietrza w urządzeniach Winix

Koreański producent wykorzystuje w swoich urządzeniach sprawdzoną i skuteczną metodę 4-stopniowej filtracji. Filtry wstępne stosowane w oczyszczaczach Winix służą wyłapywaniu zanieczyszczeń o największych rozmiarach – ich łupem pada sierść zwierząt domowych, większe paprochy kurzu, włosy czy złuszczający się naskórek.

Drugim etapem filtracji jest warstwa filtra węglowego eliminująca m.in. nieprzyjemne zapachy, takie jak, chociażby dym papierosowy czy lotne związki organiczne.

Ostatni filtr stosowany w urządzeniach marki Winix to filtr HEPA klasy H13. Jego zadaniem jest usuwanie smogu (w którego skład wchodzą pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10), alergenów, pleśni, grzybów, a nawet bakterii czy wirusów.

Czwartym stopniem filtracji jest autorska technologia PlasmaWave, czyli jonizacja powietrza wytwarzająca jony dodatnie i ujemne.

Winix PlasmaWave – technologia jonizacji powietrza prosto z Korei

Aktualnie każdy model Winix ma możliwość jonizacji powietrza w pomieszczeniu. Technologia PlasmaWave to jonizacja plazmowa, wytwarzająca jony dodatnie i ujemne. Co istotne – w wyniku opracowanej przez Winix technologii jonizacji PlasmaWave nie powstaje ozon. Oczyszczacze powietrza, w których zastosowano ten typ jonizacji, mogą być w 100% bezpiecznie stosowane w pokojach dziecięcych. PlasmaWave docenią też z pewnością alergicy – jonizacja bowiem skutecznie pomaga w walce z alergenami.

Który oczyszczacz powietrza Winix wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb użytkowników, którzy chcą zadbać o jakość powietrza w swoich pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza Winix to urządzenia wysokiej jakości, wykorzystującymi zaawansowaną technologię Winix PlasmaWave, która eliminuje bakterie, wirusy oraz alergeny. Wyróżniającymi się modelami oczyszczaczy powietrza w ofercie tej marki są aktualnie: oczyszczacz Winix Zero, Winix Zero Pro, czy też niewielki Winix Zero Compact, który jest następcą oczyszczacza powietrza Winix Zero N. Warto zwrócić uwagę również na najnowszy model producenta – Winix Zero S. W ofercie producenta są też modele typu tower np. Winix Tower Q czy Tower QS. Poszczególne modele mają swoje unikalne cechy, dlatego przed dokonaniem wyboru warto poznać ich główne właściwości. Z kolei cechą wspólną wszystkich urządzeń tej marki jest bardzo wyczulony tryb automatyczny, co jest ich dużą zaletą.

Winix Zero Compact

Winix Zero Compact

Winix Zero Compact to świetny wybór dla osób, które poszukują kompaktowego i dyskretnego urządzenia do małych pomieszczeń. Mimo swoich niewielkich rozmiarów oczyszczacz ten cechuje wydajność na poziomie 250 CADR, dzięki której model zapewni czyste powietrze w pokojach lub biurach do 25 m². Producent podaje w specyfikacji wartość do nawet 50 m², ale są to przeliczniki z rynku brytyjskiego. W Polsce zakładamy, że są potrzebne 3 pełne wymiany całej kubatury powietrza w pomieszczeniu na godzinę. Kompaktowe wymiary Winix Zero Compact idą w parze z cichą pracą urządzenia, które w najniższym trybie pracy emituje hałas na poziomie 26,5 dB. Winix Zero Compact to idealny wybór do małych powierzchni, szczególnie wtedy, gdy szukamy sprawdzonej jonizacji plazmowej.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Compact

Winix Zero

Winix Zero

Winix Zero to już kultowy model koreańskiego producenta, następca modelu 2020EU. Cechują go klasyczny wygląd oraz niewielkie, jak na jego wydajność, rozmiary, dzięki czemu łatwo zmieści się w niemal każdym wnętrzu. Producent deklaruje 99 m² powierzchni dla 390 m³/h wydajności maksymalnej, ale w polskich warunkach należy założyć, że najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach 15-50 m². Model ten jest wyposażone w czujniki, które automatycznie dostosowują prędkość oczyszczania powietrza do aktualnych potrzeb. Filtr HEPA H13 oraz mata z węglem aktywnym zastosowane w tym modelu wystarczają na rok ciągłej pracy oczyszczacza. Winix to urządzenia, które posiadają bardzo czytelny wskaźnik jakości powietrza w otoczeniu, dzięki czemu użytkownicy mają stały podgląd na stan powietrza w kilku stopniowej skali kolorystycznej. W Winix Zero zastosowano 4-stopniowy system filtracji powietrza zapewniający wysoką skuteczność w walce ze złą jakością powietrza. Trzy stopnie to filtry, a czwartym jest jonizacja.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero

Winix Zero Pro 

Winix Zero Pro

Winix Zero Pro to jeden z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych (mimo swojej prostoty) modeli koreańskiego producenta. Winix Zero Pro ma wydajność maksymalną CADR na poziomie 470 m³/h i przeznaczony jest do większych powierzchni. Producent deklaruje aż 120 m², ale w polskich warunkach smogowych, licząc zalecane 3 wymiany powietrza na godzinę, możemy przyjąć, że jest to maksymalnie 60 m². Ze względu na rozmiary model ten nie jest polecany do bardzo małych powierzchni. Jego wydajność (i idący za nią przepływ powietrza), moc i zakres działania sprawiają, że najlepiej sprawdzi się w salonach, biurach oraz sypialniach powyżej 20-25 m². Ten model, podobnie jak inne oczyszczacze powietrza marki Winix, posiada czujniki jakości powietrza i potrafi automatycznie dostosować prędkość pracy do aktualnych warunków. Posiada również czujnik światła. W modelu Winix Zero Pro umieszczono też zaawansowany filtr węglowy z powłoką antybakteryjną CleanCel. Wybrane funkcje oczyszczaczy powietrza Winix również w tym modelu uruchamiamy przy pomocy wygodnych i bardzo czytelnych przycisków na panelu sterującym.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Pro

Winix Zero S 

Winix Zero S

Winix Zero S to najmłodsze dziecko koreańskiego producenta dostępne na naszym rynku. Nowy model łączy wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników: 4-stopniowy system filtracji, skuteczny automatyczny tryb działania, dobrej jakości czujniki jakości powietrza i wysoką wydajność. Według producenta urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 100 m², ale w Polskich warunkach smogowych zalecamy użytkowanie tego modelu na powierzchni do 50 m². Winix Zero S dostępny jest w naszej ofercie już od jesieni 2023 roku.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero-S w salonie.

Dlaczego polecamy oczyszczacze powietrza Winix?

Przede wszystkim ze względu na niezawodność pracy urządzeń tej marki, potwierdzoną zarówno przez liczne atesty, jak i pozytywne opinie użytkowników. Oczyszczacze powietrza Winix zostały zaprojektowane z myślą o poprawie jakości powietrza w domu i biurze, co ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wysoka skuteczność oraz precyzyjne dopasowanie technologii do wymagań klienta sprawiają, że urządzenia koreańskiego producenta skutecznie nawiązują walkę z droższymi modelami konkurencji.

Firma Winix ma w swojej ofercie modele, które pozwolą na dobranie odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb. Modele Winix różnią się wydajnością, dzięki temu możemy je dopasować do konkretnej powierzchni. Co więcej, producent nieustannie udoskonala swoje urządzenia, biorąc pod uwagę ciągle zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymujemy zaawansowany technologicznie produkt, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa. Winix Zero i Winix Zero Pro są często liderami rankingów oraz poleceń na forach oczyszczaczowych. Skuteczność sprzętu Winix została potwierdzona licznymi certyfikatami w tym ECARF, Allergy UK czy Energy Star. Produkty Winix to produkty globalne, dzięki temu można je kupić na całym świecie. Między innymi z tego powodu można zakupić bez problemu filtry do starszych modeli np. swego czasu bardzo popularnych modeli Winix P150 czy P450, nie zapominając także o modelach Tower Q.

Oczyszczacze powietrza Winix łączą w sobie zaawansowany system filtracji, który umożliwia wyeliminowanie aż 99,97% zanieczyszczeń obecnych w powietrzu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród zastosowanych technologii warto wymienić efektywny filtr HEPA 13 eliminujący m.in. zarodniki pleśni, filtr węglowy oraz PlasmaWave – rozwiązanie, które pozwala na zneutralizowanie wirusów, bakterii czy alergenów w bardzo skuteczny sposób. Zaprojektowany w ten sposób wielostopniowy system filtracji znacząco poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Wszystkie modele oczyszczaczy WINIX wyposażone są także w czujniki jakości powietrza dostosowujące prędkość pracy urządzenia do aktualnych potrzeb. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl