Producenci
Promocje
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET
Sharp UA-KIL60E-W oczyszczacz powietrza OUTLET

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 999,00 zł

Najniższa cena: 3 999,00 zł
szt.

SHARP UA-KIN42E-W oczyszczacz powietrza

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 499,00 zł 2499.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.75
Producent: Sharp
Kod produktu: UA-KIN42E-W

Opis

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN42E-W – nowy model sterowany aplikacją mobilną

Sharp UA-KIN42E-W to nowoczesny model oczyszczacza powietrza z technologią Plasmacluster od renomowanego japońskiego producenta, który miał premierę w Polsce w marcu 2024 roku. Oczyszczacz posiada funkcję nawilżania ewaporacyjnego, sprawdzonej jonizacji Plasmacluster oraz – co jest nowością – możliwość sterowania urządzeniem za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. UA-KIN42E-W jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 28m2.

Model został uzbrojony w aż 5 czujników dokonujących pomiarów bez przerwy i regulujących pracę urządzenia w trybach automatycznych – czujnik PM2.5/kurzu, czujnik zapachów, czujnik wilgotności, czujnik temperatury oraz czujnik światła.

Sercem UA-KIN42E-W jest wysokiej jakości filtr HEPA H13 charakteryzujący się niezwykle wysoką skutecznością w walce zarówno ze smogiem, jak i alergenami. Oczyszczacz jest przy tym bardzo cichy – w najcichszym trybie pracy generuje zaledwie 17 dB., więc znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak sypialnia, pokój dziecka czy biuro. Model, podobnie jak inne oczyszczacze marki Sharp, cechuje się niskim kosztem eksploatacji – w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza filtry wymagają wymiany co kilka lat (a nie jak u wielu producentów – co 6 do 12 miesięcy), co przekłada się na ich atrakcyjny roczny koszt.

UA-KIN42E-W najważniejsze możliwości i parametry

Sharp UA-KIN42E-W jest w kolorze białym. Ciemnografitowa wersja tego modelu w ofercie Sharp oznaczona jest symbolem UA-KIN42E-H.

UA-KIN42E-W jest następcą popularnego modelu UA-KIN40E-W, który nie miał możliwości sterowania za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Jakość powietrza pod kontrolą – 5 stopni filtracji

Model UA-KIN42E-W posiada 5-stopniowy system filtracji będący gwarancją czystego powietrza w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz. System ten jest pomyślany w taki sposób, by na pierwszym etapie wyłapywać największe zanieczyszczenia, a następnie nieprzyjemne zapachy, szkodliwe gazy, pyły PM2.5 i PM10 będące głównymi składnikami smogu oraz alergeny, wirusy, bakterie czy zarodniki grzybów.

Filtr wstępny

Głównym zadaniem tego filtra jest zatrzymywanie największych zanieczyszczeń. Na jego powierzchni zatrzymują się cząsteczki brudu o średnicy do 240 mikronów – kurz, sierść zwierząt domowych, włosy i złuszczony naskórek. Filtr ten jest niewymienny – należy jedynie dbać o jego czystość poddając go okresowej konserwacji.

Filtr węglowy

Filtr węglowy stanowi drugi etap filtracji w modelu KIN42E-W. Skutecznie neutralizuje on drażniące zapachy (np. kuchenne), dym tytoniowy, a także szkodliwe gazy (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Według producenta filtr ten powinien być wymieniany raz na 10 lat, ale w Polskich realiach, przy dużym zanieczyszczeniu powietrza, powinno się go wymieniać co około 5 lat.

Filtr HEPA H13

Zaawansowany Filtr HEPA H13 zastosowany w tym modelu oczyszczacza odpowiada za eliminację najmniejszych zanieczyszczeń. Na tym etapie eliminowane są drobinki o wielkości 0,3 mikrona, a skuteczność filtra wynosi 99,97%. HEPA klasy H13 wychwytuje: PM2.5 oraz PM10 (składniki smogu), zarodniki grzybów i pleśni, alergeny, wirusy oraz bakterie. Według producenta żywotność tego filtra to 10 lat. W Polskich warunkach, jeżeli oczyszczacz jest używany w regionach o dużym natężeniu zanieczyszczeń powietrza, filtr HEPA w tym modelu powinien być wymieniany co około 3 lata.

Filtr nawilżacza

Mata ewaporacyjna zastosowana w tym modelu odpowiada za utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza. Producent deklaruje żywotność maty na 10 lat i jest to realny czas jej użytkowania pod warunkiem odpowiedniej konserwacji.

Jonizator Plasmacluster

W pełni bezpieczna, dokładnie przebadana i powszechnie stosowana w oczyszczaczach powietrza marki Sharp technologia jonizacji powietrza. Odpowiada za neutralizację najmniejszych cząstek, o wielkości zaledwie 0,01 mikrona (wirusy i bakterie). Firma Sharp określa czas żywotności modułu na 10 lat, po których upływie należy go wymienić.

Schemat filtrów w UA-KIN42E-W

Technologia Plasmacluster – wirusy i alergeny nie mają szans

Ten inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza został wyposażony w najwydajniejszy generator jonów w ofercie japońskiego producenta – PCI25000. Jony uwalniane przez urządzenie są bezpieczne i bardzo skuteczne – eliminują nawet 99,9% wirusów, bakterii i alergenów, przez co KIN42E-W jest bardzo polecany dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie.

Tryb Clean Ion Shower

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania – Sharp UA-KIN42E-W został wyposażony w specjalny tryb działania – Clean Ion Shower. Po jego aktywacji oczyszczacz zwiększa produkcję jonów na 10 minut oraz podnosi dokładność wbudowanego czujnika kurzu na 50 minut, co skutkuje jeszcze dokładniejszym oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniu.

Jony srebra gratis do modelu Sharp UA-KIN42E-W

Przepływ powietrza w UA-KIN42E-W

Japoński producent zadbał, by przepływ powietrza w nowym modelu był jak najbardziej efektywny w pochłanianiu zanieczyszczeń i kurzu. Zanieczyszczone powietrze pochłaniane jest z dużą mocą i równie dużą skutecznością, a po przefiltrowaniu wydmuchiwane jest z oczyszczacza pod kątem 20°.

W maksymalnym trybie pracy urządzenie osiąga przepływ powietrza na poziomie 240 m³/h, co pozwala na efektywne oczyszczenie pomieszczeń o powierzchni o 28 m2.

UA-KIN42E-W w sypialni

Oczyszczacz Sharp – 5 czujników gwarantujących czyste powietrze

Oczyszczacze powietrza firmy Sharp znane są z dużej ilości czujników wspomagających ich automatyczną pracę oraz zapewniających dokładne wskazania mierzonych parametrów. Nie inaczej jest w przypadku modelu KIN42E-W. Urządzenie jest wyposażone w czujnik pyłów PM2.5/kurzu, czujnik LZO (zapachów), czujnik temperatury, czujnik wilgotności powietrza oraz czujnik światła, dzięki któremu oczyszczacz może automatycznie przełączać się w tryb nocny po zapadnięciu zmroku.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza UA-KIN42E-W – wyświetlacz i wskaźniki

Wskazania czujników prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu umieszczonym w górnej części urządzenia. Wyświetlacz jest tak umiejscowiony, by z łatwością można było odczytać jego wskazania. O jakości powietrza urządzenie informuje w dwojaki sposób – kolorystycznym wskaźnikiem poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz numerycznie – pokazując liczbowo stężenie pyłów PM2.5 w μg/m³. Wskaźnik detekcji kurzu informuje o jego wzmożonej detekcji przez czujnik, jeżeli taka ma miejsce. Wilgotność powietrza prezentowana jest na wyświetlaczu w skali procentowej, urządzenie pokazuje również na wyświetlaczu wzmożoną detekcję pyłków i wzmożoną detekcję zapachów, jeżeli takowe mają miejsce.

Poza wskazaniami czujników Sharp zadbał również o komplet informacji dotyczących pracy oczyszczacza. Z czytelnego panelu górnego sprawdzimy, czy filtr nadaje się do wymiany, odczytamy aktualny pobór mocy w watach, a także zorientujemy się, czy aktywna jest jonizacja Plasmacluster, czy urządzenie ma aktywny tryb Pollen i czy aktywna jest blokada rodzicielska. Panel ten poza funkcją informacyjną służy do sterowania oczyszczaczem.

UA-KIN42E-W – wyświetlacz i panel sterowania

Bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza z technologią Plasmacluster – UA-KIN42E-W został wyposażony w nawilżacz powietrza z 2,7-litrowym zbiornikiem na wodę. Taka pojemność sprawia, że nie wymaga on częstego napełniania. Sercem nawilżacza w tym modelu jest wysokiej jakości mata ewaporacyjna, na której powierzchni suche powietrze łączy się z cząsteczkami wody. Nawilżone w ten sposób powietrze jest transportowane w górę urządzenia, a następnie wydmuchiwane przez wylot powietrza w górnej części UA-KIN42E-W.

Sharp wykorzystuje w swoich urządzeniach naturalną ewaporacyjną metodę nawilżania, która jest pełni bezpieczna dla każdego domownika oraz zwierząt domowych.

Funkcja nawilżania może być ręcznie włączana i wyłączana – w zależności od potrzeb użytkownika. Nawilżanie może również działać w trybie w pełni automatycznym – utrzymując odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniu, dzięki pomiarom z wbudowanych czujników temperatury i wilgotności.

Wydajność nawilżania w modelu UA-KIN42 dochodzi w najbardziej efektywnym trybie do 440 ml/h.

UA-KIN42E-W premiera w Polsce

Możliwość sterowania aplikacją mobilną – Sharp Life oraz Sharp Life Air

UA-KIN42E-W może być w kontrolowany za pomocą aplikacji mobilnej. Japoński producent udostępnia nową aplikację mobilną Sharp Life na iOS oraz Sharp Life na Androida (starsza wersja aplikacji – Sharp Life Air również daje możliwość sterowania nowym modelem), która daje dostęp do wszystkich parametrów pracy urządzenia.

Za pomocą aplikacji bez problemu włączysz i wyłączysz oczyszczacz, uruchomisz wybrany tryb pracy czy stworzysz tygodniowy harmonogram pracy dopasowany do stylu życia domowników. Aplikacja Sharp daje również możliwość odczytu danych z czujników, w które wyposażony został oczyszczacz. Sprawdzisz w niej też stopień zużycia poszczególnych filtrów oraz zużycie energii i jej koszt.

Filtry w zestawie

Dane techniczne

Nazwa SHARP UA-KIN42E-W oczyszczacz powietrza
Wydajność CADR m³/h 60/150/240
Maksymalna wielkość pomieszczenia w m² 28
Pobór prądu/moc W: 5,5/14/28
Pobór prądu/moc z nawilżaniem W: 60/138/174
Waga w kg 8,2
Wymiary w mm 619 x 384 x 230
Głośność dB 17/38/46
Głośność z nawilżaniem dB 19/35/38
Nawilżacz Tak
Wydajność nawilżacza ml/h 190/370/440
Pojemność zbiornika w litrach 2,7
Długość przewodu zasilającego w m: 2
Cechy dodatkowe Czujniki PM2.5, kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła
Gwarancja 24 miesiące

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl