Producenci

SHARP UA-HD40E-T oczyszczacz powietrza

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 199,00 zł 1199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Sharp
Kod produktu: 0000010706

Opis

SHARP UA-HD40E-T oczyszczacz powietrza

 

Sharp Plasmacluster UA-HD40E-T to najmniejszy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania z serii UA-HD przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2 (max wydajność 216 m3/h). Wyposażony jest w 3-stopniowy system filtracyjny z wysokowydajnym filtrem HEPA H13. Za aktywne i dezynfekujące oczyszczanie powietrza odpowiada opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster. Optymalny kosztowo, świetnie wyposażony i szczególnie polecany dla alergików i osób zmagających się z chorobami układu oddechowego.

 

Inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T należy do bardzo energooszczędnych, a zużycie prądu może wynosić zaledwie 5 W. Jest również referencyjnie cichy (od 23 dB), co jest olbrzymią zaletą, jeśli oczyszczacz miałby pracować w sypialni. Wyposażenie w filtry powietrza oraz wody o żywotności do 10 lat powoduje, że oczyszczacz ten należy do najtańszych w ekploatacji. Wyróżnia go nowoczesny design oraz piękny brązowo czarny kolor obudowy w kształcie przyciągającego wzrok trapezu, dzięki któremu sprawia wrażenie mniejszego i zgrabniejszego niż wskazują na to wymiary zewnętrzne.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster Sharp UA-HD40E-T posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Pulicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

 

Nowoczesne filtry gwarantujące praktycznie w 100% oczyszczone powietrze

System filtracyjny w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HD40E-T to 3 filtry współpracujące z aktywną jonizacją Plasmacluster. Takie połączenie gwarantuje w blisko 100% oczyszczone powietrze. Oczyszczacz skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, gazowe i biologiczne.

ZŁOTE godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2023.

Miło mi poinformować, że kolejny raz oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air zostały wyróżnione KONSUMENCKIM LIDEREM JAKOŚCI.

Głosami konsumentów, w programie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2022, marka SHARP zajęła I. miejsce w kategorii "OCZYSZCZACZE POWIETRZA" uzyskując tym samym ZŁOTE godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2023.

Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski promocyjny program konsumencki, którego celem jest wyłonienie, najlepszych jakościowo, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na rynku polskim.

https://4air.pl/userdata/public/gfx/28063.jpg?nocache=1704367011

Oczyszczane powietrze przepuszczane jest przez filtr wstępny będący jednocześnie panelem tylnym. Gęsta siateczka zatrzymuje większe zanieczyszczenia, czyli m.in. kurz, włosy czy sierść zwierząt, tym samym chroniąc pozostałe warstwy. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy o zawartości 200 g węgla aktywnego o właściwościach pozwalających na skuteczne pochłanianie zanieczyszczeń gazowych i zapachów. Ostatnim etapem jest filtr HEPA H13 o powierzchni 1,2 m2, którego skuteczność to co najmniej 99,97% w zatrzymywaniu molekuł powyżej 0,3 mikrona. Tym samym gwarantuje 100% efektywność w zatrzymywaniu smogu (PM1, PM2.5, PM5, PM10) jak również bakterii, wirusów, pleśni czy alergenów.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T został wyposażony w praktyczny wskaźnik zabrudzenia filtra. Użytkownik zyskuje cenną informację na temat konieczności wykonania czynności konserwacyjnych i ewentualnej wymiany filtra na nowy. W przypadku standardowego korzystania uruchomi się po ok. 720 godzinach działania.

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/15738.jpg?nocache=1634825872

Inteligentny nawilżacz ewaporacyjny

Sharp Plasmacluster UA-HD40ET to również wydajny nawilżacz (do 440 ml/h), wykorzystujący najbardziej bezpieczną dla użytkowników i higieniczną metodę nawilżania ewaporacyjnego. Nawilżacz wytwarza nano cząsteczki wody (Nano cloud), których rozmiar jest poniżej progu aerozolu. Dzięki temu nie przenoszą zatopionych w sobie patogenów oraz znacznie łatwiej wypełniają całą kubaturę pomieszczenia. W przeciwieństwie do nawilżaczy ultradźwiękowych, nawilżacze ewaporacyjne nie generują białego nalotu oraz mokrych plam na meblach. Są też absolutnie bezpieczne dla zwierząt domowych (psy, koty słyszą ultradźwięki). Filtr odpowiadający za filtrowanie wody (Sharp rekomenduje stosowanie zwykłej wody wodociągowej) oraz łączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody cechuje bardzo długa żywotność – nawet do 10 lat. Należy podkreślić obecność wskaźnika trybu nawilżania, dzięki któremu użytkownik dowiaduje się o jego działaniu lub konieczności uzupełnienia wody.

Nawilżacze powietrza Sharp słyną z trybu inteligentnego nawilżania. Precyzyjne czujniki temperatury i wilgotności, kontrolują wilgotność czyniąc ją optymalną dla aktualnej temperatury w pomieszczeniu (poniżej 18°C – 65%, 18-24°C – 60%, powyżej 24°C – 55%). W zależności od warunków początkowych oraz wymiarów pomieszczenia, urządzenie może nie być w stanie osiągnąć najlepszego poziomu 55-65%. Użytkownik może również samodzielnie regulować stopień nawilżenia, jeśli z jakiś powodów potrzebuje mieć wilgotność wyższą niż optymalna. Jej przybliżoną wartość może odczytać z poziomu numerycznego wskaźnika.

 

Do inteligentnej pracy automatycznej wykorzystywane są dane pochodzące z 3 czujników. To dzięki nim urządzenie samoczynnie podejmuje odpowiednie działanie.

 
  • Czujnik kurzu
  • Czujniki temperatury
  • Czujniki wilgotności

Jonizacja Plasmacluster – bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzona Certyfikatami

Siłą dezynfekcji z użyciem jonizacji Plasmacluster jest jej skuteczność porównywalna z ozonowaniem. Jednak w przeciwieństwie do ozonowania, emisja dodatnich i ujemnych jonów Plasmacluster niezależnie od stężenia jest absolutnie bezpieczna dla ludzi. Proces dezynfekcji może zachodzić ciągle i nie wymaga używania odzieży ochhronnej jak ma to miejsce przy ozonowaniu. Dodatkową zaletą stosowania technologii Plasmacluster jest utrzymywanie równowagi jonowej w pomieszczeniu. Sharp zadbał o zapewnienie warunków znanych z natury, w których czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Ich przeniesienie do wnętrza mieszkania znacząco poprawia samopoczucie domowników, wpływając również korzystnie na ich zdrowie.

Oczyszczacz powietrza Sharp Plasmacluster UA-HD40E posiada bardzo wydajny generator jonów high density HD7000. Wypuszczone do pomieszczenia jony dodatnie i ujemne otaczają napotkane zanieczyszczenia, a następnie dezaktywują je, pobierając z ich białek wodór. Nieaktywne zanieczyszczenia opadają na podłogę, a następnie są zasysane przez filtry. Skuteczność jonizacji Plasmacluster w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów wynosi nawet 99,9% i jest potwierdzona badaniami. Jest szczególnie polecana alergikom.

Programy specjalne wykorzystujące zalety jonów Plasmacluster

 

Tryb CLEAN ION SHOWER

(program przygotowywania pomieszczeń do snu) – oczyszczacz przez pierwsze 10 minut uwalnia jony Plasmacluster przy maksymalnej prędkości nawiewu, zmniejszając elektryczność statyczną i uwalniając kurz. Następnie oczyszczacz przez 50 minut intensywnie zbiera wzbudzone zanieczyszczenia. Tryb ten może być wspierany również intensywnym nawilżaniem

Tryb POLLEN

(tryb anty-pyłkowy) – poziom czułości czujnika kurzu jest automatycznie ustawiony na HIGH (wysoki) w celu szybkiego wykrywania alergenów, a tym samym skutecznego ich usuwania. Funkcja w szczególności dedykowana alergikom.

Tryb ADAVACED AUTO

wykorzystywany prewencyjnie w momencie nadmiaru wilgoci w powietrzu oraz niebezpieczeństwa rozwoju pleśni czy bakterii gnilnych. W trybie tym oczyszczacz zachowuje się podobnie jak w trybie AUTO, jednak w momencie kiedy wilgotność przekroczy 70%, urządzenie zacznie emitować prewencyjnie maksymalną ilość jonów Plasmacluster, natomiast znacznie silniejszy nawiew będzie miał za zadanie zbicie nadmiernej wilgotności (efekt osuszania).

Innowacyjne rozwiązania w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HD40E-T

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T wyposażony jest w podwójny wywiew powietrza wpływający korzystnie na jego wydajność. Wiiększy ustawiony pod kątem 20° względem pionu wymusza rotację powietrza w taki sposób, aby efektywnie „zawijać powietrze” od góry wykorzystując tzw. efekt Coanda. Dzięki temu powracający w kierunku oczyszczacza strumień z brudnym powietrzem wspomagany jest dodatkowo przez grawitację. Drugi wywiew skierowany w przód i o znacznie mniejszej sile dpowiada za stabilizację głównego strumienia powietrza oraz efektywniejsze kierowanie zanieczyszczeń ku oczyszczaczowi. Górny wywiew chroniony jest elektryczną roletą, która zamyka się automatycznie po wyłączeniu oczyszczacza. Dzięki temu jego wnętrze jest chronione przed kurzem, kiedy urządzenie nie jest ekploatowane.

Oczyszczacz wyposażony jest w TIMER ON/OFF, dzięki któremu Użytkownik może zaplanować opóźnienie automatycznego rozpoczęcia lub zakończenia pracy.
Bardzo wygodną funkcją jest również możliwość zablokowania panelu sterowania przed niepowołanymi Użytkownikami (tzw. CHILD LOCK). Dzięki wyposażeniu oczyszczacza Sharp UA-HD40E-L w 2,5-litrowy zbiornik na wodę o nowej konstrukcji zapeniono Użytkownikom zarówno srawne i wygodne uzupełnianie wody, ale również zagwarantowano konieczność stosunkowo częstej rotacji wody w zbiorniku, co umożliwia spełnienie surowych kryteriów higienicznych przewidzianych dla nawilżaczy powietrza. W gorące letnie dni urządzenie może służyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy wrzucić do niego kostki lodu, a temperatura wewnątrz pomieszczenia obniży się o kilka stopni.

Dane techniczne

Nazwa SHARP UA-HD40E-T
Wydajność CADR m³/h 216
Maksymalna wielkość pomieszczenia w m² 26
Pobór prądu/moc W: 5, 12, 25 W
Waga w kg 7,9 kg
Wymiary w mm 399 × 615 × 230 mm
Głośność dB 23, 37, 47 dB
Nawilżacz Tak
Wydajność nawilżacza ml/h 440 ml/h
Gwarancja 24 miesięcy

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl