Producenci

LIFAair LA500V oczyszczacz powietrza

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 999,00 zł 3999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: LIFAair
Kod produktu: 0000010081.

Opis

LIFAair LA500V oczyszczacz powietrza

LIFAair LA500V to oczyszczacz innowacyjny niemal pod każdym względem. Na tle pozostałych urządzeń fińskiego producenta wyróżnia go przede wszystkim unikalny system filtracyjny. Zastosowano w nim podwójne filtry kompozytowe odpowiadające za jeszcze wyższą skuteczność neutralizowania zanieczyszczeń.

Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością. CADR w wysokości 600 m3/h powoduje, że oczyszczacz doskonale spełnia swoją funkcję w bardzo dużych pomieszczeniach, np. w domach jednorodzinnych – producent rekomenduje go do powierzchni do 72 m2. LIFAair LA500V taką kubaturę jest w stanie oczyścić już w 10 minut.

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/16333.jpg?nocache=1634301602

Cicha praca od 21 dB to ogromna zaleta urządzenia. Oczyszczacz został zaprojektowany w taki sposób, by pracować efektywnie, jednocześnie nie zakłócając komfortu użytkownika

Zdrowe powietrze dla Ciebie i Twoich bliskich

LA500V tworzy zdrowe środowisko oddechowe dla całej rodziny. Efektywnie filtruje nawet najmniejsze drobiny zanieczyszczeń, dostarczając powietrze niemal całkowicie wolne od toksycznych substancji.

Alergeny, wirusy, bakterie, pyły PM2.5 i PM10 – oczyszczacz jest w stanie usunąć tego typu zanieczyszczenia w blisko 100%. Urządzenie doskonale radzi sobie z neutralizacją mikrozanieczyszczeń o wielkości 0,003 µm. W ich przypadku wykazuje skuteczność na poziomie 99,5%. Warto także dodać, że urządzenie gwarantuje bardzo szybką reakcję, jeśli jakość powietrza w pomieszczeniu pogorszy się i stężenie zanieczyszczeń osiągnie wartość jedynie 12 µg/m3

LIFAair LA500V to idealny oczyszczacz dla alergików oraz osób z dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Urządzenie odznacza się wysoką skutecznością w usuwaniu różnego typu alergenów, w tym m.in. pyłków roślin, sierści zwierząt, kurzu, alergenów roztoczy, zarodników pleśni oraz grzybów. Przekonaj się, że powietrze w twoim domu jeszcze nigdy nie było tak czyste!

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/16334.jpg?nocache=1634301602

Skandynawski minimalizm i funkcjonalność

Design urządzenia doskonale współgra z jego nowoczesnym charakterem. Warto podkreślić, że zastosowano w nim komponenty o jakości premium, dzięki którym urządzenie cieszy się opinią niezawodnego. LIFAair LA500V posiada stalową obudowę malowaną proszkowo. Stal węglowa SPCC (walcowana na zimno) to materiał często używany w przemyśle samochodowym, co świadczy o jego trwałości i wytrzymałości. Ponadto w oczyszczaczu wykorzystano bezszczotkowy silnik prądu stałego Nidec. Jest to komponent produkcji japońskiej stworzony na zamówienie LIFAair, który odpowiada za cichą, komfortową pracę urządzenia i niewielkie zużycie prądu.

Sposób obsługi urządzenia jest równie nowoczesny, jak jego design. Proste i wygodne sterowanie oczyszczaczem umożliwia panel dotykowy. Przesuwając delikatnym ruchem dłoni po górnej krawędzi urządzenia, można z łatwością zmienić prędkość jego pracy. Sterowanie oczyszczaczem jest bardzo intuicyjne. Wskaźnik znajdujący się z przodu oczyszczacza informuje o tym, czy ruch został wykonany prawidłowo i urządzenie go wykryło. LIFAair LA500V oferuje aż 21 stopni prędkości pracy wentylatora. Obsługa oczyszczacza jeszcze nigdy nie była tak łatwa i komfortowa.

Stacja pomiarowa LIFAsmart LAM01 – inteligentne oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz nie został wyposażony w wyświetlacz, ale jakość powietrza w pomieszczeniu można monitorować za pomocą nowoczesnej stacji kontrolno-pomiarowej LIFAsmart LAM01. Stacja występuje jako standardowe wyposażenie oczyszczacza. LIFAsmart LAM01 daje użytkownikowi pełną kontrolę nad pracą urządzenia – z jej poziomu można ustawić prędkość jego pracy, kontrolować stężenie zanieczyszczeń w konkretnym pomieszczeniu oraz sprawdzić stopień zużycia filtrów. Monitorowanie stanu filtrów jest możliwe za sprawą wykorzystywanego przez stację algorytmu.

Dzięki niemu użytkownik zyskuje informację o ich procentowym zużyciu oraz dostaje powiadomienie o konieczności wymiany. Stacja posiada czytelny, kolorowy wyświetlacz, z którego można szybko odczytać wszystkie niezbędne informacje. Kontroler LIFAsmart LAM01 doskonale sprawdza się zarówno jako centrum dowodzenia oczyszczaczem, jak i niezależne od niego urządzenie. Za sprawą wbudowanej baterii litowej może funkcjonować także jako mobilna stacja pomiarowa. Pozwala na monitorowanie jakości powietrza w dowolnym miejscu – np. w trakcie spaceru, w pracy, czy też podczas przejażdżki samochodem.

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/16335.jpg?nocache=1634301602

Oczyszczacz może pracować w trybie automatycznym, dostosowując swoją pracę do stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Jest to optymalne rozwiązanie, rekomendowane przez producenta. Dzięki pracy w trybie automatycznym powietrze jest nie tylko bardzo precyzyjnie oczyszczone – urządzenie pobiera w takim przypadku mniej energii, pracuje ciszej, a filtry zużywają się wolniej.

Filtracja 360°

Technologia 3-stopniowej filtracji 360° to nowość wśród oczyszczaczy tej marki. LIFAair LA500V to pierwszy z modeli dostępnych w ofercie producenta, w którym zastosowano aż dwa filtry kompozytowe, łączące w sobie:

 • Filtr wstępny - usuwa duże zanieczyszczenia (kurz, okruchy, sierść zwierząt, włosy),
 • Filtr węglowy - neutralizuje formaldehyd, benzen, substancje lotne i nieprzyjemne zapachy. Filtry węglowe w tym modelu zawierają łącznie aż 650 g węgla aktywnego – każdy po 325 g.
 • Filtr HEPA E12 - eliminuje z powietrza drobne zanieczyszczenia, tj. wirusy, alergeny, bakterie, pyły PM2.5 i PM10. Jego skuteczność szacuje się na 99,5%. Całkowita powierzchnia jednego filtra po jego rozłożeniu to 4,3 m2.

Podwójny filtr kompozytowy gwarantuje wydajniejsze, szybsze i skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń różnego typu nawet na bardzo dużych powierzchniach. Za jego sprawą oczyszczacz bardzo dobrze sprawdza się także w miejscach o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. Wykorzystane filtry są idealnie spasowane, co powoduje, że oczyszczanie powietrza jest wyjątkowo precyzyjne. Właściwości zastosowanych filtrów sprawiają, że urządzenie wykazuje ogromną skuteczność w walce z alergenami – rekomenduje się go osobom, które zmagają się z takimi dolegliwościami.

Dzięki zastosowanej technologii filtry wymieniamy równocześnie, co zawsze gwarantuje nam wysoką sprawność filtrów HEPA i węglowego. Ich trwałość to ok. 36 miesięcy, jednak może skrócić się w zależności stopnia zabrudzenia powietrza.

https://sklep614906.shoparena.pl/userdata/public/gfx/16336.jpg?nocache=1634301602

Łatwe sterowanie oczyszczaczem – aplikacja LIFAair

 • Producent umożliwił użytkownikom bardzo łatwe sterowanie urządzeniem przy użyciu aplikacji mobilnej LIFAair. Dzięki temu z niemal każdego urządzenia mobilnego można swobodnie:
 • monitorować jakość powietrza i stężenie PM2.5, PM10, CO2,
 • sprawdzić wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu,
 • włączyć i wyłączyć urządzenie,
 • zmienić tryb pracy,
 • sprawdzić stan zużycia filtrów.

Funkcje dodatkowe:

 • Stacja kontrolno-pomiarowa – umożliwia sterowanie urządzeniem i monitorowanie jakości powietrza,
 • Sterowanie gestem – zmiana prędkości pracy wentylatora za pomocą panelu dotykowego,
 • 4 inteligentne czujniki – wilgotności, temperatury, CO2, pyłów PM2.5 i PM10,
 • Nowoczesny design – minimalistyczne, skandynawskie wzornictwo,
 • Funkcja kontroli pozycji pracy – urządzenie automatycznie wyłącza się, jeśli jest przechylone,
 • Kontrola zużycia filtrów – procentowy wskaźnik zużycia filtrów,
 • 21 prędkości pracy wentylatora – łatwe dostosowanie pracy oczyszczacza do własnych potrzeb,
 • Tryby Smart i Night – automatyczne oczyszczanie powietrza,
 • Tryb Testing Mode – oczyszczacz na bieżąco kontroluje stężenie zanieczyszczeń w pomieszczeniu,
 • Praca w trybie Turbo – usuwanie zanieczyszczeń w ekspresowym tempie,
 • Sterowanie przez aplikację – wygodna obsługa oczyszczacza z poziomu urządzenia mobilnego,
 • Blokada rodzicielska – blokowanie możliwości wprowadzania zmian z poziomu panelu.

Dane techniczne

Nazwa LIFAair LA500V
Wydajność CADR m³/h 600
Maksymalna wielkość pomieszczenia w m² 72
Pobór energii 1-60 W
Waga 14,65 kg
Wymiary 800x300x300 mm
Głośność 21-54 dB
Nawilżacz Nie
Gwarancja 24 miesiące

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl